Promocja Bajki Mirosława Dąbrowskiego

W Filii Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Polnej w Hrubieszowie dnia 3.09.2010 r. odbyła się przy licznie zgromadzonych gościach promocja Bajki „Cztery pory roku według Hrubcia”, autorstwa hrubieszowianina Mirosława Dąbrowskiego.

Reklamy

Przybyłych na promocję Bajki przywitała kierownik Filii Marzanna Muzyczuk, która nakreśliła postać autora i genezę powstania bajki. Następnie przygotowane pod kierunkiem instruktora ze Słoneczka – Jolanty Głowacz dzieci, w przebraniu czterech pór roku, wystąpiły w krótkiej inscenizacji.

Nawiązując do dotychczasowych poczynań autora książeczki – bajki, znana już z wielu występów estradowych Iwona Szwanc, przy gitarowym akompaniamencie wspomnianej Jolanty Głowacz, wykonała piosenkę Wolnej Grupy Bukowina pt. „Rzeka”. Młodzi ilustratorzy, którzy brali udział w konkursie na ilustracje do Bajki, otrzymali podziękowanie i egzemplarz bajki.

Po części oficjalnej wszyscy goście zostali poczęstowani „hrubciowym tortem” i napojami. W tym czasie, każdy obecny miał okazję porozmawiać z autorem i nabyć bajkę z jego autografem. Autor Bajki usłyszał od obecnych wiele ciepłych słów, otrzymał kwiaty i od Urzędu Miasta w Hrubieszowie reklamówkę, w której m.in. zamieszkał „Biały Miś” z hrubieszowskim Herbem.

Bajka jest do nabycia w Miejskiej Bibliotece Publicznej, Filii nr 1 w Hrubieszowie przy ul. Polnej 16.

O ile mi wiadomo, jest już przygotowywana następna cześć Bajki, ponieważ Hrubcio lubi wędrować… Ciekawe gdzie tym razem trafi…?

Warto przypomnieć, że autor Bajek wcześniej przygotował i wydał w dwóch częściach cieszące się dużym powodzeniem wśród mieszkańców naszego miasta „Ilustrowane dzieje Hrubieszowa”.

W latach osiemdziesiątych XX wieku był wybijającym się reprezentantem Unii Hrubieszów w biegach krótkich (rekordy życiowe: 60 m – 7,0; 100 m – 11,2; 200 m – 23,19, 300 m – 36,4; 400 m – 50,4, 500 m – 1:08,6) i przez płotki (200 m – 25,7 i 400 – 57,18).

W swoim czasie zbudował łódkę z butelek plastikowych i popłynął Huczwą w siną dal…

Obecnie jest trenerem Kadry Polski Juniorek w unihokeju. Jest również pomysłodawcą wielu przedsięwzięć w utrzymaniu sekcji unihokeja LUKS „Grześ” Hrubieszów.

***

Opracował – mak