Promocje przy kontach bankowych

Często banki starają się zachęcić do założenia konta osobistego poprzez różne promocje – czasami stanowią one okazję do zyskania nawet kilkuset złotych rocznie. Gdzie warto szukać takich akcji?

Reklamy

 

Załóż konto i korzystaj

Banki coraz częściej nawiązują współpracę z różnymi partnerami, dzięki czemu ich klienci mogą odnosić korzyści – np. w postaci zniżek. Popularnością cieszą się również promocje cashback, polegające na zwrocie określonego procenta danych płatności z powrotem na konto.

Oczywiście większość takich zachęt jest ograniczona czasowo, jednak mimo to warto czasem założyć konto w danym banku (nawet na 1 rok), aby móc skorzystać z danej promocji. Zostanie tutaj omówionych kilka ciekawszych propozycji (z różnych banków) dla nowych klientów. Jeśli interesuje Cię ten temat, warto odwiedzić stronę kontomania.pl, gdzie znajdziesz ranking kont osobistych, oraz recenzje wielu rachunków bankowych (opisujące m.in. funkcjonujące obecnie promocje).


Tańsze paliwo

Jedną z promocji Getin Banku jest ta związana z kontem osobistym Getin Up. W ramach tej akcji można przez 1 rok zyskiwać 5% zwrotu za zakupy na stacjach Orlen (maksymalnie 50 zł zwrotu miesięcznie, 600 złotych łącznie). Osoby które dużo tankują i są w stanie spełnić warunki promocji, z pewnością mogą na tym sporo skorzystać. Do „Taniego tankowania” można przystąpić jeszcze tylko do 29 lutego 2016 roku.


Tańsze zakupy

Interesującą propozycję dla swoich klientów ma także ING Bank Śląski, który prowadzi program lojalnościowy „bankujesz-zyskujesz„. Za płatności kartą debetową otrzymuje się punkty, które następnie można wymienić na wiele różnych produktów i usług (lub obniżyć dzięki nim standardowe ceny).


Payback

Podobnym programem, jednak znacznie bardziej rozpoznawalnym jest Payback. Bank Zachodni WBK wydaje specjalną kartę debetową dedykowaną właśnie zbieraniu punktów w tym programie – u wybranych partnerów są one dodawane podwójnie (od banku oraz od partnera uczestniczącego w akcji).


Wybór konta bankowego

Oczywiście promocje mają stanowić bodziec do założenia konta, jednak kiedy szukamy rachunku osobistego „na dłużej” nie warto kierować się tylko tym aspektem. Równie istotne są opłaty, bowiem to co zyskamy przez jakiś czas w ramach promocji możemy stracić płacąc prowizję za prowadzenie konta, czy użytkowanie karty płatniczej. Kiedy natomiast promocja się skończy, zostaną już tylko opłaty – wówczas konto stanie się po prostu nieatrakcyjne, a nikt nie lubi co roku zmieniać banku. Przy czym warto zaznaczyć, iż obecnie jest to dość szybki i prosty proces.

Do otwarcia nowego konta przez Internet może posłużyć nam stary rachunek (umowę o konto osobiste z nowym bankiem potwierdzamy przelewem ze „starego” konta w obecnym banku), a następnie wystarczy wypowiedzieć umowę o prowadzenie konta w dotychczasowym banku.

Art. sponsorowany

 fot. mat. sposora