Proste narzędzie do wyszukania najlepszego kredytu!

Polacy chętnie zaciągają kredyty, o czym świadczą dane publikowane rok rocznie przez Biuro Informacji Kredytowej. Problem w tym, że większość osób wybiera kredyty bez wcześniejszej analizy ofertowej. Efekt? Nie zawsze jest to zobowiązania dostępne na korzystnych warunkach. Czas to zmienić.

Reklamy

Materiał reklamowy


Jak wynika z raportu AMRON-SARFIN, w III kwartale 2015 roku banki udzieliły łącznie niemal 44 tys. kredytów mieszkaniowych na łączną kwotę 9,7 mld złotych. Sporą popularnością cieszą się również kredyty gotówkowe pozwalające zrealizować marzenia o zakupie nowych mebli, sprzętu RTV i AGD czy o podróżach egzotycznych. By jednak kredyt nie okazał się pułapką, warto wybrać najkorzystniejsze rozwiązanie.


Porównuj oferty banków i analizuj

Zastanawiasz się, jak zaciągnąć kredyt na dobrych warunkach? Wystarczy, że przeanalizujesz każdy odpowiadający Ci i dostępny kredyt gotówkowy na Rankomat.pl. Dzięki temu dowiesz się, która oferta jest najkorzystniejsza i jakie warunki trzeba spełnić. Porównuj także kredyty hipoteczne na Rankomat.pl, by sprawdzić najlepszą propozycję konkretnego banku. Jak wynika z danych tam opublikowanych, za kredyt hipoteczny w wysokości 200 000 zł zaciągnięty w banku BPH zapłacisz w sumie mniej o ok. 26 tys. złotych w porównaniu np. z mBankiem.


Zwróć uwagę na RRSO

Jeżeli chcesz zaciągnąć kredyt na korzystnych warunkach, nie sugeruj się wyłącznie wysokością oprocentowania. Pamiętaj, że do kosztów kredytu wlicza się zarówno oprocentowanie, jak i marża czy prowizja banku. To wszystko będzie rzutowało na wysokość comiesięcznej raty. Dlatego wybierając kredyt, zwróć uwagę na RRSO (Roczną Rzeczywistą Stopę Oprocentowania). Dzięki temu będziesz wiedzieć, ile tak naprawdę zapłacisz za cały kredyt.


Długość okresu kredytowania

Zaciągając korzystny kredyt, zwróć uwagę na długość okresu kredytowania. Pamiętaj, że im jest on dłuższy, tym mniejsza comiesięczna rata, jednak wyższe ostateczne koszty kredytu. Dlatego zastanów się, jaki okres kredytowania będzie najkorzystniejszym rozwiązaniem. Może okazać się, że skrócenie go o kilka miesięcy przełoży się na wyraźne obniżenie całkowitych kosztów kredytu przy minimalnym wzroście comiesięcznego zobowiązania.


Negocjuj z bankiem

Jeżeli chcesz zaciągnąć kredyt na korzystnych warunkach, nie bój się negocjować z bankiem. Poproś o niższą marżę czy brak prowizji w zamian za skorzystanie z dodatkowych usług, np. gdy zdecydujesz się założyć konto oszczędnościowe czy uruchomić kartę kredytową.


fot. mat. sponsora