Przeciwko komarom

Władze Hrubieszowa wypowiedziały wojnę… komarom. W nocy z poniedziałku na wtorek specjalistyczna firma ze Śląska przeprowadziła na terenach miejskich zabieg odkomarzania.

Reklamy

„W ostatnich latach takiej akcji nie przeprowadzaliśmy, ponieważ problem z komarami nigdy nie był tak poważny jak teraz” – tłumaczy Naczelnik Wydziału Gospodarki Mieniem Komunalnym i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Anna Lecka.

Jej zastępca Andrzej Lisowski dodaje, że zabieg tak zwanego „zamgławiania” wykonano przede wszystkim na miejskich terenach zielonych w rejonie bloków mieszkalnych, w parkach, na skwerach, w okolicach domu kultury, boisk czy przedszkoli. Łącznie odkomarzaniem objęto teren o powierzchni około 30 hektarów. Miasto zapłaciło za to z własnego budżetu ponad 3 tysiące złotych.

Reklamy

O tym czy akcja przyniosła oczekiwane efekty będzie można mówić dopiero za jakiś czas. Duży wpływ na skuteczność odkomarzania będzie mieć teraz pogoda. „Jeśli w najbliższych dniach nie będzie padać, zabieg powinien być skuteczny. Gdyby okazało się, że jest inaczej, akcję trzeba będzie powtórzyć” – mówią specjaliści i dodają, że stosowane do odkomarzania środki nie są szkodliwe dla ludzi i zwierząt. Ostrożność należy zachować jedynie w czasie rozpylania preparatów.

***

Źródło:
www.ias24.eu