Przed festiwalem jakiego nie było

W Hrubieszowie trwają przygotowania do wyjątkowego wydarzenia. Po raz pierwszy w tym roku, latem, odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Kultury Antycznej „Gotania”, któremu będzie towarzyszyć wiele imprez organizowanych w Hrubieszowie i innych miejscowościach.

Reklamy

Przygotowaniem kilkudniowego wydarzenia, promującego podregion „Gotania”, zajmie się firma, którą miasto wybierze w drodze przetargu. Propozycje chętnych są przyjmowane do 17 maja, a szczegółowe informacje w tej sprawie można znaleźć w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta.

Zadaniem firmy, która złoży najkorzystniejszą ofertę, będzie zorganizowanie w czerwcu, lipcu oraz sierpniu tego roku, koncertów z udziałem gwiazd, pokazów walk w wykonaniu grup rekonstrukcyjnych i innych wydarzeń ukazującymi życie codzienne sprzed 1700 lat. Będzie można m.in. zobaczyć historyczny obóz gocki i antyczny targ.

Imprezy będą się odbywać w Hrubieszowie i na terenie Wioski Gotów w Masłomęczu, a także w gminach: Hrubieszów, Dołhobyczów, Mircze, Ulhówek, Werbkowice, Telatyn oraz Tomaszów Lubelski.

Pierwszą zaplanowano na 11 czerwca w Czumowie w gminie Hrubieszów. Główna część „antycznych obchodów”, którą będzie festiwal „Gotania”w Hrubieszowie i Masłomęczu, odbędzie się w ostatni weekend lipca.

Projekt pod nazwą „Międzynarodowy Festiwal Kultury Antycznej GOTANIA” jest współfinansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007 – 2013.

***

Źródło:
www.ias24.eu