Przed nami V Sadzenie i Sprzątanie Lasu Dębinka

W dniu 18.10.2014 roku w godzinach 10 – 14 Stowarzyszenie Edukacyjne „Razem” w Hrubieszowie organizuje wspólne V Sprzątanie i Sadzenie Lasu Dębinka w Hrubieszowie, dla uczczenia 36 Rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Papieża.

Reklamy


Przed rozpoczęciem przedsięwzięcia Tomasz Wojciech Antoniuk prezes Stowarzyszenia Edukacyjnego „Razem” w Hrubieszowie przypomni osobę świętego papieża Jana Pawła II, który kochał przyrodę i jest autorytetem dla nas.

Następnie przystąpimy do zbierania plastikowych butelek, papierków i innych odpadów, aby potem posadzić 50 dębów tak, aby każde drzewko miało od dziś swojego dobroczyńcę.

W przedsięwzięciu udział weżmie 50 osób, w tym młodzież z Zespołu Szkół Miejskich nr 1 Hrubieszowie pod opieką Anny Karkuszewskiej, Zespołu Szkół Miejskich nr 3 w Hrubieszowie pod opieką Marzanny Bednarczuk zastępcy dyrektora tej szkoły, drużyna harcerska ZHP „Chabry” działająca przy ZSM nr 3 w Hrubieszowie pod opieką pani Małgorzaty Hanc, Marty Mierzwy, Lilli Mystowskiej i księdza Pawła Kubiszyna. W tym roku grono uczestników zwiększy się o podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Hrubieszowie i Modryniu oraz OHP i innych szkół.

Na zakończenie wszyscy spotkamy się przy wspólnym ognisku, gdzie upieczemy mnóstwo pysznych kiełbasek i będziemy rozmawiali o wspaniałym i niepowtarzalnym Świętym, któremu kolejny rok wznosimy Żywy Pomnik. Ognisko przygotują uczestnicy, a rozpali leśniczy Kazimierz Kowalski. Sadzonki i poczęstunek przy ognisku zabezpieczy Nadleśnictwo Maziarnia Strzelecka za zgodą Nadleśniczego Mariusza Jaślikowskiego i Leśnictwo Hrubieszów w osobie leśniczego Kazimierza Kowalskiego. Transport zebranych odpadków zabezpiecza MSD w Hrubieszowie, a koszty składowania na miejskim wysypisku pokrywa Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miasta w Hrubieszowie.

Wszystkim za udział  z góry serdecznie dziękujemy.