Przedłużono ograniczenia w hrubieszowskim zakładzie karnym

Co najmniej do 28 lutego, na terenie Zakładu Karnego w Hrubieszowie, potrwają ograniczenia wynikające z panującej sytuacji epidemicznej.

Reklamy

Do dnia 28 lutego 2021 r. na terenie Zakładu Karnego w Hrubieszowie przedłużony został zakaz zatrudnienia osadzonych poza terenem zakładu. W dalszym ciągu nie będą udzielane osadzonym widzenia oraz wstrzymane będzie odprawianie nabożeństw.

Jak informuje kierownictwo hrubieszowskiej jednostki – ograniczenia są niezbędne dla minimalizowania zagrożeń epidemiologicznych, wynikają z rekomendacji służb sanitarnych i uwzględniają potrzebę ochrony życia i zdrowia osadzonych, i ich rodzin, a także funkcjonariuszy i pracowników Służby Więziennej.

Zakład Karny w Hrubieszowie zapewnia, że podejmuje wszelkie możliwe do realizacji działania, dostosowane do swoich możliwości, mające na celu kompensację wprowadzonych ograniczeń, a osobom pozbawionym wolności zostaną m.in. poszerzone uprawnienia do utrzymywania kontaktów z najbliższymi za pomocą środków komunikacji internetowej oraz telefonicznej.

­

źródło: ZK w Hrubieszowie


Zobacz też:

Nowy samochód w hrubieszowskim zakładzie karnym – ZDJĘCIA

Nowy samochód w hrubieszowskim zakładzie karnym – ZDJĘCIA

LubieHrubie na Twitterze