Przedszkole nr 1 w Strażnicy

HrubieszówHrubieszów

Reklamy

5 maja 2009 dzieci 5-cio i 6-cio letnie z Miejskiego Przedszkola nr 1 przy ul. Piłsudskiego, były gośćmi Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie, w związku z obchodzonym dzień wcześniej Świętem Strażaka.

Przedszkolaki z bliska mogły podziwiać sprzęty, z jakimi na co dzień mają do czynienia strażacy. Gospodarze zadbali o to, aby nie zabrakło atrakcji! Już na samym początku jeden ze strażaków witał dzieci zjeżdżając – jak na prawdziwej akcji – po rurze. Nie mniej emocji wywołała jazda wozem strażackim, wjeżdżanie po drabinie na wysokość i mierzenie prawdziwego kasku strażackiego.

Reklamy

Za te wspaniałe atrakcje dzieci podziękowały dzielnym strażakom drobnym upominkiem, własnoręcznie wykonanym. Większość z maluchów już nie może doczekać się kolejnej wizyty!

zdjęcia >>

***

Dnia 13 maja dzieci z Przedszkola nr 1 przy ulicy Gródeckiej były na wycieczce w Straży Pożarnej. Na początku zobaczyły wozy strażackie i hełmy, co bardzo się wszystkim spodobało. Następnie Strażacy oprowadzili nas po swoim miejscu pracy. Poznaliśmy wyposażenie wozów, dowiedzieliśmy się i zobaczyliśmy, w jaki sposób strażacy w szybki sposób dostają się do samochodów i jak mają przygotowane ubrania. Mogliśmy też usłyszeć dźwięk alarmu, przymierzyć strażacki hełm. A niesamowitą atrakcją była przejażdżka wozem strażackim.

Wielu z nas tego dnia postanowiło zostać strażakami.

zdjęcia >>

Hrubieszow LubieHrubie 2009