Przedszkole nr 2: Zdrowe jedzenie ma znaczenie

Miejskie przedszkole nr 2 podejmuje wiele inicjatyw mających na celu poszerzenie wiedzy swoich wychowanków oraz wyrabianie prozdrowotnych nawyków. W związku z tym w czwartek 29 listopada 2018 r. przedszkole odwiedził niezwykły gość – pani dietetyk Monika Kot.

Reklamy

 

W spotkaniu uczestniczyły dzieci z całego przedszkola. Dzieci dowiedziały się, na czym polega praca dietetyka oraz poznały podstawowe zasady prawidłowego odżywiania a także zapoznały się z piramidą żywieniową.

Wspólnie z panią dietetyk klasyfikowaliśmy produkty spożywcze, począwszy od produktów najzdrowszych i najbardziej wartościowych po te, które w odżywianiu mogłyby być wyeliminowane.

Pani dietetyk wytłumaczyła dzieciom, dlaczego należy ograniczyć słodycze i słodkie napoje a zwiększyć spożywanie owoców i warzyw. Spotkanie zakończyło się podziękowaniem połączonym z pamiątkowymi zdjęciami.

Składamy serdeczne podziękowania pani Monice za interesujące spotkanie i wiele cennych wskazówek dotyczących zdrowego odżywiania oraz poświęcony nam czas.

 

tekst i fot.: Przedszkole nr 2