Przemoc w sieci

HrubieszówHrubieszów

Reklamy

Na początku lutego 2010 roku chyba całą Polskę obiegła przerażająca wiadomość na temat śmierci młodego człowieka wywołanej przemocą w SIECI. Okazuje się, że to zjawisko na naszych oczach, i za naszym cichym przyzwoleniem już nie tylko razi, ale zabija.

***

Coraz częściej mówi się o śmierci społecznej, którą zadajemy publikując filmiki, być może, z plotkarskiego punktu widzenia stanowiące sensację, ale wyrządzające krzywdę, często nie do naprawienia.

W związku z narastająca skalą, atakującej nas ze wszystkich stron agresji w INTERNECIE Gimnazjum nr 1 w Hrubieszowie przystąpiło do akcji pod hasłem STOP PRZEMOCY W SIECI, która ma na celu przeciwdziałać negatywnym zjawiskom, zapobiegać im i uświadamiać, że Internet jest wielkim dobrem, ale też wielkim niebezpieczeństwem.

W ramach tej inicjatywy na terenie szkoły prowadzić będziemy szereg działań, które wpłyną na nasz sposób wykorzystywania SIECI, na nasze bezpieczeństwo i uzmysłowią, że ze wszystkich osiągnięć techniki należy korzystać jednak musimy to czynić, jak zawsze, z rozwagą.

Problem dotyczy każdego z nas, zatem zanim nagrasz kogoś na komórkę i umieścisz go w SIECI pomyśl, czy tym kliknięciem nie zabijasz.

Wszystkich, którzy popierają podjętą przez nas akcję prosimy o wyrażenie tego przez pobranie tapety na komórkę, która funkcjonować będzie w miesiącu lutym jako wewnętrzne logo naszej akcji.

Logo akcji
http://www.gim1.hrubieszow.info/Download/tapeta_kom.jpg »

_________________________________________________

Hrubieszow LubieHrubie 2010