27 października 2021 r. Szkoła Podstawowa Nr 1 im. B. Prusa w Hrubieszowie włączyła się w akcję bicia rekordu w II Międzynarodowej Edycji IV Ogólnopolskiej akcji „Przerwa na czytanie” (#przerwanaczytanie).

Reklamy

Działanie realizowane jest w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.

Dzień wcześniej na korytarzach szklonych, świetlicy szkolnej oraz bibliotece przygotowano strefy czytania. Wszyscy uczniowie (i nie tylko) klas 1-8 uczestniczyli w biciu rekordu osób czytających na przerwie. W tym dniu czytało 410 uczniów i 20 dorosłych.

Reklamy

Na każdym piętrze, w każdym niemal szkolnym zakamarku można było zobaczyć osoby wpatrzone w egzemplarze swoich książek. Czytali wszyscy i mali i duzi, młodsi i starsi, a nawet Ci całkiem dorośli.

Akcja spotkała się z ogromnym zainteresowaniem. W szkolnej bibliotece przygotowano strefę czytania. Tam czekały na uczniów i nauczycieli książki ze szkolnej biblioteki oraz wygodne siedziska. Każdy znalazł coś dla siebie. Warto pamiętać, że książka jest najlepszym przyjacielem na radości i smutki… Polecamy!

­

(info i fot. SP nr 1)


Zobacz też:

Hrubieszów: Sukces zespołu Hubal na festiwalu w Gdyni (ZDJĘCIA)

Hrubieszów: Sukces zespołu Hubal na festiwalu w Gdyni (ZDJĘCIA)

LubieHrubie na Instagramie