Przesyłka pobraniowa – jak zapłacić za paczkę?

Przesyłka pobraniowa to dobry wybór dla Ciebie, jeżeli po raz pierwszy robisz zamówienie z jakiegoś miejsca. Nie jesteś pewien, że sprzedawca ją do Ciebie wyśle i masz też wiele innych obaw. Nie chcesz płacić z góry. Doskonale to rozumiemy. Właśnie dla takich osób jest przeznaczona przesyłka pobraniowa. Wtedy będziesz mógł za nią zapłacić dopiero w momencie odbioru towaru od kuriera. Większość sklepów internetowych i firm kurierskich oferuje taką opcję. Z tego artykułu dowiesz się czym jest przesyłka pobraniowa i jak wysłać paczkę za pobraniem.

Reklamy

Co to jest przesyłka pobraniowa?

Pobranie z języka angielskiego czasami jest też nazywane COD, czyli Cash on Delivery. Jest to rodzaj przesyłki kurierskiej, za którą musisz zapłacić dopiero w momencie jej odbioru z rąk kuriera. Przesyłka pobraniowa jest czymś zupełnie innym niż przedpłacona. Tę przesyłkę musisz opłacić jeszcze zanim sklep internetowy zorganizuje dla Ciebie wysyłkę towaru. Za przesyłkę przedpłaconą możesz zapłacić tradycyjnym przelewem bankowym lub za pomocą szybkich płatności online. Takich jak na przykład PayPal lub Payu. Zasada przy przesyłkach przedpłaconych jest bardzo prosta. Najpierw płacisz za towar, a następnie zostaje on do Ciebie wysyłany. Natomiast w przypadku przesyłek pobraniowych jest całkowicie odwrotnie.

W przypadku przesyłki pobraniowej za otrzymany towar musisz zapłacić kurierowi lub listonoszowi. Wszystko zależy od tego, czy dostawę realizowała firma kurierska, czy Poczta Polska. Kwota musi być uiszczona w gotówce. Czasami masz też możliwość zapłacić za pomocą terminala płatniczego. Wtedy wystarczy, że będziesz miał w domu kartę płatniczą. Zapłata za przesyłkę pobraniową jest o wiele bardziej utrudniona przez pandemię koronawirusa. Wszyscy muszą zachowywać dystans, więc wiele przedsiębiorstw rezygnuje z tej metody płatności. Jest ona zbyt niebezpieczna dla ich kurierów i sprzedawców. Mamy jednak nadzieję, że ten stan nie potrwa już długo. Poniżej zostawimy Ci szczegółową instrukcję jak wysłać przesyłkę za pobraniem krok po kroku.

Gdzie można wysłać paczkę za pobraniem?

Chcielibyśmy Ci powiedzieć, że wszędzie, ale to nieprawda. Niemożliwe jest wysłanie przez sprzedawcę tego rodzaju paczki za granicę. Może to być dla Ciebie duże utrudnienie, ponieważ wiele produktów jest tańszych albo zwyczajnie bardziej atrakcyjnych w sklepach w Anglii lub w Stanach Zjednoczonych niż u nas. Niestety jeszcze żadna z obecnie działających firm kurierskich nie zdecydowała się na uruchomienie tego rodzaju usługi. Mamy nadzieję, że z czasem to ulegnie zmianie.

Jak wysłać paczkę za pobraniem krok po kroku?

Bardzo szybko i łatwo możesz to zrobić za pośrednictwem strony Allekurier. Znajdziesz tam informacje, jak krok po kroku wysłać paczkę za pobraniem. Firma Allekurier jest brokerem usług kurierskich. Dzięki temu może Ci ona zaoferować wysyłkę paczek aż o 70 procent taniej niż ma to miejsce w przypadku przewoźników kurierskich. Przejdźmy już do samego wysyłania paczek. Możesz zamówić wysyłkę paczki za pobraniem bez konieczności wychodzenia z domu. Wszystkie formalności bez problemu załatwisz w sieci. Zacznij od wypełnienia formularza na stronie internetowej Allekurier. Musisz w nim podać między innymi wagę oraz wymiary paczki. Cała procedura nie jest bardziej skomplikowana niż ma to miejsce w przypadku wysyłania tradycyjnej przesyłki. Bez opcji pobrania.

Powinieneś też w formularzu podać informację, czy zamierzasz wysłać paczkę standardową, czy niestandardową. Jeżeli nie zaznaczysz odpowiedniej opcji, to firma przewozowa może Ci doliczyć dodatkowe opłaty. Następnie w formularzu musisz zaznaczyć, że chcesz, aby to była paczka pobraniowa. Pamiętaj o tym, aby podaj w nim numer konta, na które klient będzie musiał wpłacić pieniądze za otrzymany od Ciebie towar. Gdy masz już to wszystko wypełnione, to musisz jeszcze podać szczegółowy adres dostawy oraz miejsce, w które ma przyjechać do Ciebie kurier. To już wszystko.

(tekst i fot. mat. partnera)