Przygoda z Zippim w Jedynce

W dniu 15.03.2018 r. zakończyła się realizacja programu „Przyjaciele Zippiego”, którego uczestnikami byli uczniowie klasy 2a, Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bolesława Prusa w Hrubieszowie. Program realizowano od października 2017r.

Reklamy

 

Zajęcia, mające na celu rozwijanie kompetencji społecznych uczniów, odbywały się na podstawie 24 scenariuszy rekomendowanego programu profilaktycznego „Przyjaciele Zippiego”, patronowanego przez angielską fundację „Partnership for Children”, której przedstawicielem w Polsce jest Centrum Pozytywnej Edukacji.

„Przyjaciele Zippiego” to program promocji zdrowia psychicznego dla dzieci w wieku 5-8 lat, który kształtuje i rozwija umiejętności psychospołeczne oraz emocjonalne. Uczy różnych sposobów radzenia sobie z trudnościami i wykorzystywania nabytych umiejętności
w codziennym życiu oraz doskonali relacje dzieci z innymi ludźmi. Kształtuje prawidłową komunikację interpersonalną, uczy jak nawiązywać przyjaźnie oraz utrzymywać je, jak radzić sobie ze zmianą i stratą. Pokazuje w jaki sposób rozwiązywać codzienne konflikty.

Podczas realizacji programu uczniowie z przyjemnością słuchali opowiadań o przygodach zielonego patyczaka Zippiego oraz jego małych przyjaciół. Dzieci chętnie pracowały metodami aktywnymi, wykonywały karty pracy oraz zadania domowe.

Na zakończenie zajęć uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz korony, wizytówki
i zakładki promujące program „Przyjaciele Zippiego”. Wszyscy uczniowie obiecali, że zawsze będą pamiętać o ważnych lekcjach z Zippim oraz będą „Przyjaciółmi Zippiego”.

Dziękuję za pomoc w realizacji programu w klasie 2a paniom: Jolancie Podlewskiej oraz Ewie Leszczyńskiej.

 

Realizator programu „Przyjaciele Zippiego” Marta Kuczyńska

Fot. SP nr 1