Przygotowania do sezonu

W Biłgoraju rozegrano XV Mistrzostwa w Halowej Piłce Nożnej Seniorów OZPN w Zamościu. W finale wystąpiło 8 zespołów reprezentujących powiaty: biłgorajski, hrubieszowski, tomaszowski i zamojski. Nasz powiat reprezentowały drużyny Płomienia Spartan Nieledew i Andorii Mircze

Reklamy

Płomień rozpoczął rozgrywki w grupie A osiągając wyniki z: Ładą Biłgoraj 4:3, Omegą Stary Zamość 2:5 i Koroną Łaszczów 2:3, Andoria występowała w grupie B ponosząc trzy porażki z: Hetmanem II Zamość 1:7, Pogoń Łaszczówka 1:2 i Olimpiakosem Tarnogród 0:11. W meczu o 5 miejsce Płomień Spartan pokonał Pogoń Łaszczówkę 6:1, Andoria walcząc o siódmą pozycję przegrała z Ładą Biłgoraj 2:4 Pierwsze miejsce w tych mistrzostwach zajęła Omega Stary Zamość pokonując w finale Koronę Łaszczów 3:1. Organizatorzy przewidzieli wyróżnienia dla najmłodszego i najstarszego zawodnika turnieju. Byli to zawodnicy Andorii Mircze, najmłodszy Michał Matuszak liczył 16 lat i 28 dni oraz starszy o 27 lat Jerzy Smyk.

Przed rundą wiosenną różnych lig trwają również zmiany trenerów, transfery zawodników oraz rozgrywane są sparingi. Kresy Dołhobyczów obecnie trenuje Grzegorz Fal, Płomień Spartan Nieledew Mirosław Nowak, Huragan Hrubieszów Piotr Bodnar.

Ostatnio doszło do ciekawego honorowego pojedynku Huczwa Tyszowce – Unia Hrubieszów. Huczwę trenuje Robert Kulik, który szkolił w rundzie jesiennej Unię. Klub z Hrubieszowa obecnie przygotowuje do rundy wiosennej Marian Cisło, były wychowanek Huczwy. Mecz przyniósł wysokie zwycięstwo piłkarzom z Tyszowiec 4:1, na dodatek w zespole miejscowym wystąpił 44 – letni trener Kulik i strzelił 2 gole. Dla Unii honorową bramkę zdobył Maciejewski. Ale na poważnie liczą się mecze w rozgrywkach ligowych – jak będzie, czas pokaże.

Kryształ Werbkowice przegrał z Tomasovią Tomaszów 0:2 i Spartakusem Szarowola 0:8.

W I zespole Łady Biłgoraj ponownie pojawił się Rafał Oleszczuk, jego kolega Piotr Fulara rozchorował się, dlatego życzymy Mu zdrowia.

Dwaj byli zawodnicy Unii Hrubieszów Łukasz Bilewicz i Sławomir Leśnicki poprowadzili Unię, ale z Białopola do Mistrzostwa Okręgu Chełmskiego w Halowej Piłce Nożnej, poinformowała prasa i nie wiadomo cieszyć się, czy płakać.

Opracował – mak

Na zdjęciu – trenerzy: Marian Cisło i Mirosław Nowak (nr 10) nie tylko szkolą innych, ale i sami czynnie uczestniczą w rozgrywkach.

zobacz zdjęcie >>