Przypomnijmy o Rotmistrzu

Zainaugurowana w styczniu tego roku akcja społeczna pod hasłem „Przypomnijmy o Rotmistrzu” („Let’s Reminisce About Witold Pilecki”) zatacza coraz szersze kręgi.

Reklamy

Włączają się w nią osoby zamieszkałe w całej Polsce, a także mieszkańcy Europy, Ameryki i Australii. Idea przywrócenia powszechnej pamięci najwybitniejszego z Bohaterów Zmagań z Totalitaryzmem spotkała się również ze sporym rezonansem wśród wysokich urzędników Unii Europejskiej.

W kraju poparcie dla inicjatywy zgłosili m. in. Rzecznik Praw Obywatelskich, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Biskup Polowy Wojska Polskiego. Mieszkańcy kilku kontynentów podpisali list do dyrektora Poczty Polskiej z wnioskiem o upamiętnienie 65. rocznicy ucieczki Witolda Pileckiego z Auschwitz oraz 60. rocznicy jego śmierci, poprzez wydanie okolicznościowej serii znaczków pocztowych. Coraz więcej osób sięga po „Raport Witolda” – unikalne świadectwo z piekła na ziemi, jakim był Auschwitz. Zostały również podjęte starania o przetłumaczenie „Raportu Witolda ” na języki obce.

Szczegóły na temat akcji „Przypomnijmy o Rotmistrzu” („Let’s Reminisce About Witold Pilecki”) dostępne są pod adresem:
michaltyrpa.blogspot.com >>

——————————

Zapraszam Państwa oraz wszystkich mieszkańców Hrubieszowa i okolic do „przypominania o Rotmistrzu”.

Z poważaniem,

Michał Tyrpa
Prezes Zarządu Fundacji Paradis Judaeorum