Przysięga w hrubieszowskim pułku [ZDJĘCIA]

Dziś, na terenie hrubieszowskiej jednostki wojskowej grupa żołnierzy dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej złożyła uroczyste ślubowanie.

Reklamy

W sobotę, 11 lutego, pierwsza w tym roku grupa żołnierzy dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej złożyła uroczyste ślubowanie na sztandar 2 Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego – informuje hrubieszowska jednostka. – W tym ważnym momencie życia towarzyszyli im członkowie rodziny i przyjaciele.

Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy, którą celebrowali księża kapelani jednostki. Dalsza część odbyła się na placu apelowym hrubieszowskich koszar.

Reklamy

­

Aktu zaprzysiężenia młodych żołnierzy, w zastępstwie dowódcy pułku, który nie mógł być osobiście obecny – dokonał jego zastępca ppłk Hubert Trusiuk, który przekazując słowa dowódcy, w przemówieniu zaznaczył że dołączenie do wojskowej społeczności nie tylko stanowi odpowiedzialność i zobowiązanie wobec Ojczyzny, ale daje wiele możliwości dalszego rozwoju.

Trzech żołnierzy zostało nagrodzonych przez dowódcę jednoski listami gratulacyjnymi za determinację, zaangażowanie i bardzo dobre wyniki.

Na zakończenie uroczystości odbyła się defilada pododdziałów, podczas której młodzi mundurowi mogli po raz pierwszy publicznie zaprezentować umiejętności musztry.

Uczestnicy przysięgi mieli możliwość obejrzenia sprzętu wojskowego, będącego na wyposażeniu pułku oraz zapoznania się z materiałami promującymi służbę w Wojsku Polskim. Oprawę muzyczną podczas przysięgi zapewniła orkiestra wojskowa z Lublina oraz zespół wokalny „Hubal” z Klubu 2 Pułku Rozpoznawczego.źródło i fot. 2 Hrubieszowski Pułk Rozpoznawczy / Facebook


Zobacz też:

Hrubieszów: Spotkanie z Jerzym Masłowskim [ZDJĘCIA]

Hrubieszów: Spotkanie z Jerzym Masłowskim [ZDJĘCIA]


Zerknij na Instagram →