Przysięga w hrubieszowskim pułku

29 sierpnia, w 2. Hrubieszowskim Pułku Rozpoznawczym odbyła się przysięga wojskowa elewów Legii Akademickiej.

Reklamy

Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej w kościele p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy, którą celebrował ks. prałat ppłk Andrzej Puzon.

Główna część uroczystości odbyła się na placu apelowym w hrubieszowskich koszarach. Jej najważniejszą częścią był moment złożenia przysięgi wojskowej przez elewów. Przysięgę w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej przyjął dowódca jednostki płk Jakub Garbowski, a błogosławieństwa żołnierzom udzielili księża kapelani: ks. Prałat ppłk Andrzej Puzon oraz ks. prałat ppłk Jan Kot.

Dowódca Pułku w swoim przemówieniu zwrócił uwagę na fakt, że złożona przysięga wojskowa jest jednym z najważniejszych zobowiązań w życiu każdego żołnierza. Następnie głos zabrał przedstawiciel elewów, który w imieniu swoim oraz kolegów podziękował przełożonym za włożony trud i wysiłek podczas szkolenia podstawowego oraz w przygotowania do uroczystej przysięgi wojskowej. Najlepsi elewi Legii Akademickiej za swoje osiągnięcia podczas szkolenia podstawowego zostali wyróżnieni listami gratulacyjnymi.

Wyróżnienia wręczył Dowódca płk Jakub Garbowski wraz z Zastępcą Dowódcy 18.DZ gen. bryg. Arturem Jakubczykiem oraz Starostą Hrubieszowskim Anetą Karpiuk.

Na zakończenie uroczystości odbyła się defilada pododdziałów pułku. Przysięgę uświetniła oprawą muzyczną Orkiestra Wojskowa z Lublina.

Uroczystość odbyła się z zachowaniem wytycznych sanitarno – epidemiologicznych związanych z panującą pandemią Covid-19 – dlatego nie uczestniczył w niej cały stan osobowy pułku.


info i fot. 2pr