Ptaki cudaki

Sztuka

Reklamy

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Ptaki Cudaki” zorganizowany przez Rzeszowski Dom Kultury spotkał się z zaskakującym odzewem dzieci i młodzieży z całej Polski. Wśród laureatów tego konkursu znalazła się Agata Gnieciak lat 9 z Hrubieszowa uczęszczająca na zajęcia koło plastycznego Hrubieszowskiego Domu Kultury.

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Ptaki Cudaki” zorganizowany przez Rzeszowski Dom Kultury – filię Osiedlowy Dom Kultury „Wilkowyja” spotkał się z zaskakującym odzewem dzieci i młodzieży z całej Polski. Prace napłynęły z dużych miast, miasteczek i wiosek z najodleglejszych krańców Polski.

Do udziału w konkursie zgłoszonych zostało łącznie 5912 prac; z czego 709 to prace przestrzenne, a 5203 to prace płaskie.

Komisja obradowała w składzie:
1. Tomasz Kuśnierz – artysta plastyk, rzeźbiarz,
2. Bernadeta Skoczylas – artysta plastyk, instruktor plastyki i rękodzieła artystycznego GOKiC Rakszawa,
3. Ewelina Liszcz – Koza – artysta plastyk, instruktor plastyki Rzeszowskiego Domu Kultury.

Po obejrzeniu prac plastycznych Komisja Konkursowa postanowiła przyznać 24 nagrody i 16 wyróżnień. Wśród laureatów tego konkursu znalazła się Agata Gnieciak lat 9 z Hrubieszowa uczęszczająca na zajęcia koło plastycznego Hrubieszowskiego Domu Kultury pod kierunkiem instruktora ds. upowszechniania plastyki Andrzeja Maruta.

Uroczyste odczytanie protokołu z posiedzenia jury oraz otwarcie wystawy pokonkursowej odbyło się w kwietnia 2011 roku w Osiedlowym Domu Kultury „Wilkowyja”.

Serdeczne gratulacje Agato!!!

***

Info: HDK