Radio w dobrym Tonie

HrubieszówChełm

Reklamy

W ubiegły czwartek 19.11.2009 roku uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 w Hrubieszowie, wybrali się z wizytą do chełmskiego radia „Bon Ton” by poznać tajniki pracy profesjonalistów.

***

W wycieczce brali udział uczniowie kl. II L „a” (profil – zarządzanie informacją) oraz szkolni radiowcy, pod opieką p. Krzysztofa Mazura, p. Joanny Kornickiej i p. Wojciecha Antoniuka reprezentującego stowarzyszenie „Razem”, z którym szkoła nawiązała współpracę. Za bezpieczną podróż odpowiadał p. Jan Buczak.

Pierwszym punktem wycieczki był budynek Chełmskiego Domu Kultury, gdzie mieści się radio. Na temat funkcjonowania stacji i pracy w niej, z wielką pasją opowiadali: p. Aneta Grzegorczyk i p. Tomasz Moskal.

Drugim etapem wycieczki było zwiedzanie chełmskich podziemi kredowych. Grupa wraz z przewodnikiem – p. Michałem Zająckowskim udała się do podziemi, by stanąć oko w oko z zabytkami, historią i … duchem Bieluchem – legendą podziemnej kopalni.

Wyprawa do Chełma pozwoliła zdobyć młodym radiowcom z Zespołu Szkół Nr 1 nowe, przydatne doświadczenia, wiedzę o rodzimych terenach, a także znajomego – rodem nie z tego świata.

***

Opr.:
Marta Szpinda

_________________________________________________

zobacz zdjęcia »

_________________________________________________

Hrubieszow LubieHrubie 2009