Radni zdecydowali – Reginald Kawalec pozostaje z mandatem

Na dzisiejszej sesja Rady Miasta radni nie przyjęli projektu uchwały Rady Miejskiej w Hrubieszowie w sprawie stwierdzenia wygaśnięcia mandatu radnego Reginalda Kawalca.

Reklamy

Projekt uchwały wszedł do programu sesji na wniosek Centralnego Biura Antykorupcyjnego, którego zdaniem, Reginald Kawalec, szef Komisji Rewizyjnej Rady Miasta Hrubieszowa, prowadząc działalności gospodarczą z wykorzystaniem majątku gminy złamał przepisy i powinien stracić mandat radnego.

Na przełomie lutego i marca agenci CBA skontrolowali działalność gospodarczą prowadzoną przez radnego Reginalda Kawalca. Od wielu lat jest on właścicielem firmy Caro-Dom. Administruje nieruchomościami. Głównie są to wspólnoty mieszkaniowe w Hrubieszowie. Udziały w tych wspólnotach ma także miejska gmina.

CBA sprawdzało, czy radny Reginald Kawalec przez ostatnie trzy lata nie złamał zakazów ustawy o samorządzie gminnym. Dotyczą one prowadzenia działalności gospodarczej z wykorzystaniem mienia komunalnego gminy. Kontrolę zakończono na początku marca.

Radni nie zgodzili się ze stanowiskiem CBA, a przychylili się do wyjaśnień, które złożył zarówno pisemnie, jak i ustnie w czasie obrad Reginald Kawalec. Dycyzja została podjęta jednogłośnie.


Poniżej wyjaśnienia w tej sprawie radnego Kawalca…