Rajd pieszy „Rydz na patelni”

HrubieszówRoztocze

Reklamy

Już po raz kolejny uczniowie Gimnazjum nr 2 w Hrubieszowie wzięli udział w rajdzie pieszym organizowanym przez PTTK w Zamościu. Dnia 03.10.2009 r. wczesnym rankiem wyruszyliśmy w piękne jesienne lasy roztoczańskie.

***

Nasza trasa była najdłuższa (14 km), ale też i najciekawsza. Po drodze mijaliśmy źródła rzeki Sopot, suszarnie tytoniu, leśną galerię sztuki i… dorodne grzyby (ale zbieraliśmy tylko te jadalne :)).

Na mecie czekało na nas już ognisko, kiełbaski, ciepłe napoje i inni uczestnicy. Warto zaznaczyć, że w rajdzie wzięło udział około 400 osób z całego regiony Zamojszczyzny.
W słonecznej pogodzie odbyły się różne konkursy, w których wzięliśmy udział i osiągnęliśmy sukcesy. W konkursie wiedzy krajoznawczej uczeń z kl. 1a zajął 1 miejsce, w konkursie grzybobrania – wyróżnienie, a w konkursie przeciągania liny pokonało nas tylko Gimnazjum z Zamościa.

W wesołym nastroju, dotlenieni pachnącym żywicą powietrzem dotarliśmy bezpiecznie do domów. Tak nam się spodobały te piesze wędrówki, że za kilka dni znów ruszamy na rajd :).

***

tekst:
Ewelina Winiarska

_________________________________________________

Zdjęcia »

_________________________________________________

Hrubieszow LubieHrubie 2009