3 grudnia 2023

Rajd rowerowy śladami Prusa

13 sierpnia 2011 r. zawitał do Hrubieszowa VI Rowerowy Rajd Śladami Bolesława Prusa, którego organizatorem jest Nałęczowskie Towarzystwo Bankowe I Muzeum Bolesława Prusa w Nałęczowie.

Reklamy

Uczestników rajdu powitali członkowie stowarzyszenia „Hrubieszów Na Rowerach”, którzy wyjechali na trasę do miejscowości Uchanie. Grupa z Nałęczowa prezentowała się profesjonalnie w jednolitych strojach z logiem swojego stowarzyszenia. Dodatkowego smaku rowerzystom przysparzały piękne panie i młody wiek wszystkich uczestników.

Reklamy

Drugiego dnia pobytu rajdowcy spotkali się pod pomnikiem Bolesława Prusa z władzami miasta w osobach: Czesław Podgórski – Sekretarz, Szymon Patkowski – Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu, Jerzy Krzyżewski – Prezes TRH oraz rowerzystów z Hrubieszowa. Po złożeniu kwiatów pod pomnikiem i przypomnieniu krótkiej historii o Bolesławie Prusie, uczestnicy spotkania degustowali się tortem przygotowanym na tę okoliczność i wymieniali doświadczenia. Spotkanie zakończono wymieniając się drobnymi upominkami i podziękowaniami, następnie rowerzyści z Nałęczowa w asyście stowarzyszenia „Hrubieszów Na Rowerach” odjechali ku bramom Miasta.

Zdjęcia »

***

Info i foto:
UM Hrubieszowa