24 września 2023

Rajd weteranów w hrubieszowskim pułku [ZDJĘCIA]

10 sierpnia Hrubieszów odwiedzili uczestnicy pierwszej edycji Rajdu Rowerowego Weteranów. Chwilę odpoczynku i gościnę dla rowerzystów przygotował 2 Hrubieszowski Pułk Rozpoznawczy.

Reklamy

Celem rajdu jest integracja środowiska weteranów i rodzin poległych żołnierzy z Polski i krajów sojuszniczych, w tym Stanów Zjednoczonych Ameryki.

Rajd trwa od 8 do 12 sierpnia, a trasa przebiega przez – Siedlce, Terespol, Chełm, Hrubieszów, Zamość, Stalowa Wola i Rzeszów.

Reklamy

Uczestnicy pokonują dystans od 100 do 110 km dziennie.

W rajdzie biorą udział m.in. żołnierze Wojska Polskiego, żołnierze V Korpusu US Army, członkowie Gwardii Narodowej stanu Illinois, przedstawiciele amerykańskiej fundacji Gold Star Mission, weterani, ich rodziny, uczniowie i wychowawcy z Branżowej Szkoły I Stopnia im. „Weteranów Działań Poza Granicami Państwa” we Włoszakowicach.

Reklamy

Program rajdu zakłada wizyty na grobach polskich żołnierzy poległych poza granicami państwa, gdzie uczestnicy zatrzymają się na cmentarzach, by upamiętnić poległych i zapalić znicze.

Podczas uroczystego rozpoczęcia etapów i trwania rajdu, uczczona zostaje pamięć zarówno poległych żołnierzy polskich, jak i amerykańskich, którzy oddali życie służąc w misjach zagranicznych.

Zobacz też:

Hrubieszów: Nowy zastępca dyrektora zakładu karnego [ZDJĘCIA]

Zerknij na Instagram →info i fot. Centrum Weterana Działań poza Granicami Państwa / FB