Rajd Wojenny! Jak to się działo?

W dniach 1 – 3 w maja Próbna Drużyna Wielopoziomowa Seikkailu zorganizowała rajd pieszy. Rajd zaczął się w czwartek po południu w ZSM nr 2.

Reklamy

Tam odbyły się pierwsze zajęcia na rajdzie o Szarych Szeregach. W nocy został uruchomiony alarm i harcerze złożyli przysięgę Szarych Szeregów, przez kolejne dni Harcerze wczuli się w harcerzy z Szarych Szeregów. Dzień zakończyliśmy kominkiem.

Rano gdy wstaliśmy posprzątaliśmy i zjedliśmy śniadanie wyruszyliśmy do Horodła. Gdy dotarliśmy do Horodła odbyły się tam zadania z Szarych Szeregów. Harcerze mieli za zadania rozszyfrowywać alfabet Morse’a, rysować znak Polski Walczącej, znaleźć i opatrzyć rannego, narysować plakat z programem szarych szeregów i dyskretnie przekazać wiadomość komendantowi tak by nikt nie zauważył. Harcerze świetnie poradzili sobie z zadaniami. Wieczorem na koniec dnia odbył się kominek. W nocy zaś jedna z druhenek otrzymała przy ognisku przyrzeczenie harcerskie.

Ostatniego dnia pogoda nam nie dopisała bo zrobiło się zimno i mokro więc rajd zakończyliśmy apelem w Horodle. Wszyscy harcerze są podekscytowani, troszkę niewyspani i obolali ale zadowoleni, na pewno ten rajd zapamiętają na długo.

CZUWAJ!
Z harcerskim Pozdrowieniem
Drużynowa pwd. Monika Woźniak HO