Rajd z misją funkcjonariuszy hrubieszowskiego zakładu karnego

Ponad 20 funkcjonariuszy hrubieszowskiego zakładu karnego uczestniczyło w rajdzie rowerowym w ramach akcji „Razem”, organizowanej przez ks. Witolda Bednarza – kapelana hrubieszowskiego więzienia.

Reklamy

Funkcjonariusze z pomocą

W sobotę 25 lipca hrubieszowscy funkcjonariusze Służby Więziennej zmierzyli się z siedemdziesięciokilometrową trasą. Trasa rajdu poprowadzona została tak, aby ślad GPS pokonanej drogi wykreślił na mapie literę „Z”.

Wyzwanie „Razem” polega na utworzeniu w ten sposób przez różne grupy na mapie woj. lubelskiego napisu HRUBIESZÓW. Biorą w nim udział przedstawiciele instytucji, przedsiębiorcy i osoby prywatne z naszego regionu.

Akcja funkcjonariuszy hrubieszowskiego zakładu karnego odbyła się w ramach wspólnej inicjatywy Ministerstwa Sprawiedliwości i Służby Więziennej pn. Resort Sprawiedliwości Pomaga.

Dalej, Wyżej, Razem – w słusznej sprawie

To nie pierwsza akcja charytatywna ks. Witolda Bednarza. W 2018 roku kapelan hrubieszowskiej jednostki pojechał rowerem do Hiszpanii, Portugalii i dotarł aż na Gibraltar, by zebrać środki potrzebne na leczenie chorej Zuzi.

Rok 2019 to wyprawa, która łączyła Hrubieszów i Odessę, i pomagała młodym sportowcom.

Tegoroczna edycja charytatywnej akcji, nosząca hasło „Dalej, Wyżej, Razem”, zorganizowana przez ks. Witolda Bednarza i sztab Rowerowe Dobro, ma na celu doposażenie Oddziału Dziecięcego hrubieszowskiego szpitala.

W niedalekiej przyszłości planowany jest gruntowny remont oddziału. Ze zgromadzonych w akcji środków zakupione zostaną nowe meble, zabawki czy sprzęt multimedialny dla małych pacjentów.

Szczegóły dotyczące akcji znajdują się na stronie internetowej www.rowerowedobro.pl oraz na na facebookowym profilu „Z księdzem na rowerze”.


info i fot. ZK w Hrubieszowie