Raport drogowy

Podczas minionego weekendu na terenie naszego powiatu doszło do dwóch wypadków drogowych, w których 2 osoby odniosły obrażenia i pozostały w szpitalu. Ponadto hrubieszowscy policjanci zatrzymali 9-ciu nietrzeźwych kierujących. Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Reklamy

Do pierwszego wypadku doszło w piątek w miejscowości Nieledew. 27-letni kierujący fordem, jadąc za poprzedzającym go pojazdem marki audi, nie zauważył, że 35-letnia kierująca chce skręcić w lewo. Pomimo hamowania doszło do zderzenia obydwu pojazdów. W wyniku tego zdarzenia, kobieta z urazem głowy trafiła do szpitala, gdzie pozostała na obserwacji.

Drugi wypadek miał miejsce w sobotę przy ulicy Zamojskiej w Hrubieszowie. Kierujący audi na łuku jezdni stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w słup trakcji elektrycznej. W wyniku zdarzenia obrażeń ciała w postaci złamania ramienia doznał 35-letni pasażer.

Ponadto hrubieszowscy policjanci podczas minionego weekendu zatrzymali 9-ciu nietrzeźwych kierujących. Jeden z nich zatrzymany w sobotę w Ubrodowicach, 52-letni rowerzysta miał 2,2 promila alkoholu w organizmie. Policjanci ustalili także, że posiada on sądowy zakaz na prowadzenie pojazdów nietechnicznych do 2013 roku.


Apelujemy do kierujących o rozważną i bezpieczną jazdę.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: KPP w Hrubieszowie (EK)