14 lipca 2024

Razem chronimy środowisko! – hrubieszowska Jedynka laureatem konkursu

Hrubieszowska Jedynka znalazła się wśród 25 laureatów konkursu ekologicznego dla szkół podstawowych „Razem chronimy środowisko!”. Wygrana nagroda przeznaczona zostanie na wyposażenie pracowni biologicznej.

Reklamy

Hrubieszowska Szkoła Podstawowa nr 1 wzięła udział w konkursie ekologicznym dla szkół podstawowych „Razem chronimy środowisko!”, organizowanym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie i Kuratorium Oświaty w Lublinie. Jego głównym celem była edukacja i podnoszenie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży, zarówno poprzez promowanie pozytywnych postaw i zachowań w obszarze ochrony środowiska i przyrody, jak i uświadomienie zagrożeń płynących z nieodpowiedzialnego gospodarowania zasobami środowiska naturalnego.

Uczniowie klasy 3b – Amelia Pasieka i Mikołaj Karpiuk wraz z opiekunem – Pauliną Seweryn, przygotowali film dokumentalny, ukazujący w sposób kreatywny wszelkie działania związane z realizacją celów konkursu, podejmowanych w szkole na rzecz ochrony środowiska.

Reklamy

W dniu 24 listopada 2020 r. w Lubelskim Centrum Konferencyjnym odbyło się ogłoszenie wyników konkursu, które transmitowane było on-line. Wśród 25 laureatów szkół podstawowych z województwa lubelskiego znalazła się Szkoła Podstawowa im. Bolesława Prusa w Hrubieszowie. Nagroda główna w wysokości 14 tysięcy złotych, przeznaczona zostanie na wyposażenie pracowni biologicznej.

W ogłoszeniu wyników uczestniczyli Prezes Zarządu WFOŚiGW w Lublinie Grzegorz Grzywaczewski oraz Barbara Krawczyk z Kuratorium Oświaty w Lublinie, zaś gratulacje dla laureatów przekazali: Przemysław Czarnek – minister edukacji i nauki oraz Tomasz Zieliński – poseł na Sejm RP, wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży.

Reklamy

­Link do nagrodzonego filmu

­

­

info: SP nr 1