Razem na Święta – hrubieszowska Trójka w akcji charytatywnej

Szkoła Podstawowa nr 3 w Hrubieszowie włączyła się w akcję charytatywną „Razem na Święta”.

Reklamy

Okres przedświąteczny to najlepszy czas, aby okazać wsparcie osobom starszym, chorym, samotnym, potrzebującym pomocy z naszych społeczności szkolnych i lokalnych. Dzięki naszej pomocy może stać się on jeszcze piękniejszy i radośniejszy.

By ten czas przeżyć szczególnie, Szkoła Podstawowa nr 3 w Hrubieszowie włączyła się w akcję charytatywną „Razem na Święta”. Celem inicjatywy jest zarówno zachęcenie uczniów do niesienia pomocy innym, jak również budowanie wspólnot i więzi międzypokoleniowych.

Ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii, tegoroczna edycja akcji ma nieco odmienny charakter. Pewne jest jednak, że szczególnie w tym okresie wiele osób czeka na nasze wsparcie i zwykłe gesty życzliwości.

W ramach akcji Samorząd Uczniowski starszej grupy wiekowej zorganizował konkurs plastyczny pt. „Moja Kartka Bożonarodzeniowa’’. Zainteresowanie konkursem, pomimo zdalnej pracy szkoły, było duże – wpłynęło 30 prac.

Każda z prac konkursowych była bardzo piękna, pomysłowa, jedyna w swoim rodzaju. Wszystkie kartki świąteczne z serdecznymi życzeniami zostaną przekazane osobom starszym, chorym i samotnym.

Dziękujemy wszystkim uczniom, biorącym udział w konkursie. Dziękujemy też rodzicom i wychowawcom za wsparcie i zaangażowanie.

Wszyscy autorzy nagrodzonych prac otrzymają po powrocie do szkoły dyplomy i słodkie upominki.

­

tekst i fot. SP nr 3