Reaktywacja hrubieszowskiego koła Platformy Obywatelskiej

Koło Platformy Obywatelskiej z Hrubieszowa zostało uruchomione na nowo. Hrubieszowskie struktury PO zostały rozwiązane we wrześniu ubiegłego roku. Władze wojewódzkie Platformy wprowadziły wówczas zarząd komisaryczny. Powodem rozwiązana koła były niezapłacone składki.

Reklamy

Skarbnicy hrubieszowskich struktur PO dostali w maju ubiegłego roku nakaz egzekucji wszystkich należności względem organizacji. Opłata nie została dokonana, w konsekwencji czego Zarząd Regionu Lubelskiego PO rozwiązał struktury partii w regionie i wprowadził zarząd komisaryczny. Na komisarza wybrano Małgorzatę Sokół z Chełma, działaczkę PO oraz Dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Lublinie.

Pół roku później skompletowano nowe koło. Władzę powołano 22 marca 2013.  Przewodniczącą koła Platformy Obywatelskiej została Krystyna Panasiewicz, pracownica ARiMR w Hrubieszowie. Wiceprzewodniczącymi zostali: Zdzisław Szczęk i Jarosław Kędziera. Ponadto w skład hrubieszowskiego koła weszli: Agnieszka Burda- skarbnik, Robert Lebiedowicz – sekretarz oraz Lech Szopiński, Jacek Pyda, Krzysztof Szpyra i Wojciech Ciesielczuk. Natomiast Mirosław Koszałko, dotychczasowy przewodniczący, nie należy już do hrubieszowskich struktur Platformy Obywatelskiej.