Redaktor Anna Dąbrowska odpowiada…

Popularna red. TVP Lublin Anna Dąbrowska, pobierająca podstawowe nauki w rodzinnym Hrubieszowie, ale, jak już wyjechała, to zamieszkała na stałe w Lublinie i tam podjęła owocną pracę w TVP Lublin. W Hrubieszowie systematycznie prowadzi galowe koncerty podczas ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni Patriotycznej i Religijnej. Za swoją pracę i serce była wielokrotnie nagradzana i wyróżniana. Poniżej krótki wywiad z p. Redaktor.

Reklamy

 

red. TVP Anna Dąbrowska odpowiada…

 

Pani redaktor minął rok 2014, proszę wymienić kilka najważniejszych wydarzeń z własnej działalności lub nawet osobistych?

– Witam i życzę Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku!!!

Podsumowując rok 2014 muszę z radością przyznać, że był wspaniały. Zawodowo i prywatnie. Jestem osobą, która planuje i stara się konsekwentnie plany realizować. Rok 2014 nawet mnie zaskoczył – oczywiście pozytywnie.


Czy coś nie wyszło?

– Chyba nie – raczej wszystko wyszło.

Myślę, że jednym z ważniejszych wydarzeń w mojej działalności to zakup przez Stowarzyszenie „Jesteśmy Kroplą” (jestem założycielką i prezesem), a dzięki sfinansowaniu przez Fundację PGNiG!!!!!! Jedynej na Lubelszczyźnie i jednej z niewielu w Polsce huśtawki dla wózkowiczów. Jest ogólnodostępna na placu zabaw w Lublinie na Błoniach.

Ważnym bardzo wydarzeniem były narodziny mojej siostrzenicy Zuzi.

Pracuję w Lublinie i w Warszawie w TVP Regionalna – zatem troszkę jestem w rozjazdach.

 

Plany na 2015 rok?

– Oj sporo. Rozwinąć działalność Stowarzyszenia i zrealizować projekty np. edukacja przez sport dzieci i młodzieży zagrożonej wykluczeniem społecznym. Juz działamy w tym kierunku.

 

Coś zaskakującego?

– No, po wielu latach zmieniłam fryzurę- mam krótkie włosy!!

 

Ulubiona muzyka?

– Obecnie „romansuję” z Joe Bonamassą i Stingiem, ale zawsze wierna jestem Sade.

 

Dzięki za odpowiedzi i życzę w Nowym Roku wiele pozytywnych wydarzeń i działań!!

– Pozdrawiam i uśmiechu życzę – Anna

 


Anna Dąbrowska (z d. Gancarz)

Dziennikarka TVP Lublin i Prezes Stowarzyszenia „Jesteśmy kroplą”.  Z telewizją związana od 23 lat i od samego początku zajmuje się tematami społecznymi.  Prezesem Stowarzyszenia jest od marca 2014 roku. To z jej inicjatywy powstało Stowarzyszenie. Obecnie jest kierownikiem redakcji interwencyjno-społecznej TVP Lublin  „Zdarzenia”.  Wielokrotnie nagradzana za reportaże o tematyce interwencyjno-społecznej.   Jest także liderem zespołu społecznego Forum Kobiet Lublina działającym przy Prezydencie Miasta Lublina.

Inicjatorka i pomysłodawczyni ( i jako dziennikarka oraz prezes Stowarzyszenia „Jesteśmy kroplą”) wielu wydarzeń społeczno-kulturalnych i charytatywnych w Lublinie i regionie, między innymi: Konferencji na temat sytuacji dorosłych osób z niepełnosprawnością pt. „Niepełnosprawność, jako kwestia praw człowieka”, I Targów Aktywności Osób Niepełnosprawnych, Plebiscytu Sportowców niepełnosprawnych „Piątka na Piątkę”,integracyjnego pokazu mody „Chwilo trwaj”, akcji charytatywnych, etc. Współzałożycielka strony łam stereotypy o sprawnych inaczej promującej aktywność  i pozytywny wizerunek osób z niepełnosprawnością.    Aktywnie wspiera inicjatywy innych podmiotów społecznych poprzez medialną opiekę, prowadzenie imprez oraz jako współorganizator.  Propagatorka aktywności kobiet, społecznik. Za swoje działania odznaczona Medalem Prezydenta Miasta Lublina. 

 

Warto przeczytać inny wywiad:

ANNA DĄBROWSKA – MOJE ROZMOWY Z…

 

 

Opracował – Marek A. Kitliński (mak)