Reginald Kawalec nowym przewodniczącym Rady Miasta

Radny Reginald Kawalec został nowym przewodniczącym Rady Miasta. Decyzję podjęto na nadzwyczajnej sesji, 10 września br. Funkcję objął po Eugeniuszu Paczale, którego odwołano na wniosek radnych z klubu „W jedności siła”.

Reklamy

 

Radny Kawalec był jedynym zgłoszonym kandydatem. W głosowaniu brało udział 13 spośród 14 obecnych na sesji i uprawnionych do głosowania radnych. Decyzję podjęto jednogłośnie.

Jednocześnie Reginald Kawalec przestał pełnić funkcję przewodniczącego Komisji Rewizyjnej. Miejsce Kawalca zajął Tadeusz Romaszko.  

Podczas środowej sesji radni przyjęli też uchwałę o zaskarżeniu wyroku Sądu Pracy w Zamościu w sprawie wynagrodzenia burmistrza Tadeusza Garaja. Sprawa ma związek z uchwałą z lipca ubiegłego roku, gdy rada zmniejszyła zarobki burmistrza. Ten uznał, że uchwała została podjęta bez merytorycznego uzasadnienia i o rozstrzygnięcie sprawy zwrócił się do sądu pracy, który uznał jego powództwo i przywrócił wcześniejsze warunki płacy. Teraz wyrok ten postanowili zaskarżyć radni. Za wnioskiem w tej sprawie było 12 członków rady, a 2 zagłosowało przeciw. 


źródło: własne, ias24.eu