Rekolekcje dla szkół w parafii św. Mikołaja

Nietypowe spotkania rekolekcyjne zaproponowała młodzieży z hrubieszowskich szkół Parafia Rzymskokatolicka św. Mikołaja w Hrubieszowie, która 23 i 24 marca br. zorganizowała spotkania z Patrycją Hurlak oraz Dariuszem Jabłońskim.

Reklamy

 

W pierwszym dniu rekolekcji mogliśmy spotkać się z Dariuszem Jabłońskim – zapaśnikiem w stylu klasycznym, który w 2003 roku został mistrzem świata, a w 1997 Europy. Chełmski sportowiec był też trzykrotnym olimpijczykiem i dziesięciokrotnym mistrzem Polski. Gość nie przyjechał jednak do nas, aby chwalić się osiągnięciami w sporcie, ale z dumą opowiedzieć o swojej relacji z Bogiem, dzięki której odkrył inne ważne wartości – takie jak rodzina i co ważne – zrezygnował z używek, które jak twierdzi – naprawdę zniewalają człowieka. Potem były medale i kariera, ale to nie złoto i sława dały  mu prawdziwe szczęście czy poczucie spełnienia, ale właśnie wiara i najbliżsi.

W drugim dniu rekolekcji wielkopostnych spotkaliśmy się z Patrycją Hurlak – pisarką i aktorką. Niezwykła historia jej życia poruszyła młodych ludzi. Dowiedzieliśmy się, że przez kontakt z okultyzmem, kartami tarota, zaklęciami bardzo szybko – bardziej świadomie lub mniej zapraszamy do swojego wnętrza szatana, który nigdy nie ofiarowuje nic za darmo. Patrycja Hurlak przyznała się do wielu zachowań, których dziś żałuje. W tej chwili jest osobą nawróconą i czerpie siłę z codziennej Eucharystii, należy do wspólnoty „Siódmy rozdział”, gdzie poznaje słowo Boże.

Ksiądz Paweł Kubiszyn ma nadzieję, że poprzez tego typu spotkania z ludźmi, którzy dają świadectwa, będzie łatwiej trafić do młodych ludzi i w tym szczególnym czasie skłonić do refleksji nad światem i sobą.

Te nietypowe rekolekcje odbyły się w Zespole Szkół nr 1, Zespole Szkół nr 2 oraz w Gimnazjum przy Zespole Szkół Miejskich nr 3.  W dniu jutrzejszym w wybranych szkołach odbędą się spotkania z osadzonymi z ZK w Hrubieszowie.

 

 

www.zs1hrubieszow.pl / zs / db