Rekolekcje w rytmie hip-hopu

W pierwszy dzień rekolekcji wielkopostnych uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie mieli okazję wysłuchać świadectwa Marka oraz Piotra – zespołu Stworzeni do walki, który wykonywał muzykę chrześcijańską w rytmie hip – hopu.

Reklamy


Jaki był cel tego spotkania? Przestroga przed niewłaściwym rozumieniem słowa wolność, na zasadzie „róbta, co chceta”, totalnego braku posłuszeństwa wobec osób starszych, wybierania niewłaściwego celu w życiu i wszelkich używek. Marek popełnił wiele błędów, które skutkowały również prawnymi konsekwencjami.

Dopiero w zakładzie karnym przeżył nawrócenie. W czasie składania świadectwa Piotr śpiewał chrześcijańskie piosenki z przesłaniem ewangelizacyjnym: „Ewangelia w rytmie rapu – czas życiowych przemian”. 

Drugi dzień naszego „czasu łaski” to występ Łukasza Bęsia i Jonatana Blanka. Artyści przyjechali do nas z Warszawy z projektem pt. „Nie zmarnuj swojego życia”. Rymcerze edukują przez wartości chrześcijańskie. Kiedyś byli uwikłani w narkotyki, papierosy i alkohol, nie zastanawiali się nad swoim życiem, aż do czasu, gdy otarli się o śmierć swoich „ziomków”.

Punktem kulminacyjnym w życiu Bęsia stał się wyjazd do Medjugorie, gdzie przeżył nawrócenie. Dziś jest mężem i ojcem dwójki dzieci. W czasie spotkania artysta pytał młodych, kim chcieliby być. Udowadniał też, że warto mieć marzenia, pasje i podążać we właściwym kierunku.

Dziękujemy ks. Marianowi Wyrwie, wikariuszowi z parafii św. Mikołaja z Hrubieszowa za zaproszenie zacnych gości do naszej szkoły. O nagłośnienie zadbali: Bartłomiej Kossakowski i Szymon Śleboda z kl. IV ta.ZSz / Zdjęcia:Ł.Bęś/Sz.Śleboda