Relacja finalistki konkursu o indeks im. biskupa Jana Chrapka

W dniach 10.06.2013r. oraz 11.06.2013r. uczennice Staszica – Paulina Worożbit i Marlena Chyrchała przebywały w Warszawie w związku z finałem konkursu o indeks im. biskupa Jana Chrapka. Jedna z finalistek zrelacjonowała przebieg kolacji z członkami komisji oraz opisała na czym polegał finał.

Reklamy

– Do Warszawy przyjechałyśmy w poniedziałek po południu, tuż przed samą kolacją. Na miejscu czekała na nas stypendystka Agata, która się nami opiekowała oraz pomogła w dotarci do Hostelu, gdzie miałyśmy nocować. Na miejscu szybko nawiązałyśmy kontakt z pozostałymi finalistami i starszymi laureatami. Od każdego z nich biło niezwykłe ciepło, dzięki czemu powstała między nami aura życzliwości.

Kolacja rozpoczęła się o godzinie 18:00 w pobliskiej restauracji. Mieliśmy okazję poznać na niej członków komisji oraz starszych stypendystów. Każdy z nich przekonywał, iż nie mamy powodów do obaw podczas finału. Ksiądz Jan (jeden z członków komisji) opowiedział wszystkim finalistom historię przyznawania indeksów, natomiast przewodniczący komisji objaśnił na czym będzie polegał finał, mający miejsce kolejnego dnia.

We wtorek – tuż przed ostatecznym starciem – wstąpiliśmy wszyscy do Kościoła św. Anny, aby pomodlić się o pozytywną decyzję komisji. A już o 11:00 rozpoczęła się pierwsza rozmowa kwalifikacyjna. Mimo strachu, komisja okazała się bardzo miła i uprzejma, zadawała pytania dotyczące naszych zainteresowań, rodziny, kierunku studiów.  Po wszystkich rozmowach komisja zaprosiła nas wszystkich do pokoju obrad, gdzie usłyszeliśmy wyniki. Indeksy otrzymało 12 osób. Dwie osoby zrezygnowały, gdyż nie odpowiadała im uczelnia, na której miałyby studiować.

Całość zakończyła się o 14:30, po czym każdy z nas ruszył w drogę powrotną do domu. Jednak takiego uśmiechu na twarzy i radości w sercu nie miał żaden warszawiak!

 

Paulina Worożbit

Zespół Szkół nr 2 w Hrubieszowie