Relacja z pieszej pielgrzymki Hrubieszów – Krasnobród 2020

29 czerwca 2020 r. o godzinie 8.00 po mszy świętej kolejny już raz wyruszyła piesza pielgrzymka do Matki Boskiej Jagodnej. Pielgrzymka została zorganizowana z wielkiej potrzeby serca. I mimo, że grupka pątników była mała ich wiara, wszystkie prośby, podziękowania do Matki Boskiej były wielkie.

Reklamy

Trasa pielgrzymów wiodła przez lasek w dębince, następnie Alojzów, gdzie pielgrzymi skręcili na Tyszowce. Cały czas towarzyszył im śpiew i modlitwa. Sahryń przywitał pielgrzymów burzą. Po chwili odpoczynku pątnicy wyruszyli w dalszą drogę. W lesie w Lipowcu, tak jak tradycja nakazuje każdy pielgrzym szedł w milczeniu zagłębiając się w modlitwie i osobistej rozmowie z Bogiem. Tylko komary nie uszanowały tej ciszy. Droga do Tyszowiec minęła bardzo szybko, wśród rozważań tajemnic różańcowych. W Tyszowcach pątnicy zostali ugoszczeni pysznym bigosem. Nabrawszy sił, wyruszyli dalej a każdy krok przybliżał ich do upragnionego celu. Celu jakim było spotkanie z Panią Krasnobrodzką. Pierwszy dzień pielgrzymi zakończyli w Zubowicach pod kościołem gdzie czekał na nich wynajęty bus. Tego dnia pielgrzymi przeszli 39 km.

Po przespanej nocy i opatrzeniu pęcherzy, zaraz po mszy świętej rozpoczął się drugi dzień pielgrzymowania. Pielgrzymi busem dojechali do Komarowa i z tego miejsca wyruszyli dalej. Trasa wiodła przez malownicze Roztocze. Pielgrzymi szli wąwozami, lasami. Przy drogach polnych pątnicy napotykali krzyże i kapliczki z których każdy opowiadał własną historię. Wszystkie te okoliczności przyrody zdawały się jeszcze bardziej ukazywać piękno świata który, stworzył Bóg. Każdy z pielgrzymów idąc z intencjami rozważał tajemnice różańca świętego, stacje drogi krzyżowej. Do Krasnobrodu pielgrzymka wkroczyła około godziny 15.00 i po odmówieniu Koronki do Miłosierdzia Bożego pielgrzymi poszli pomodlić się w kaplicy na wodzie. Po chwili odpoczynku wyruszyli dalej, by po krótkim czasie ze śpiewem na ustach przekroczyć bramy klasztoru. W sanktuarium każdy z pielgrzymów mógł sam na sam poprzebywać z Panią Krasnobrodzką. Mógł porozmawiać z Nią, zawierzyć się jej opiece i pozostawić wszystkie te intencje z którymi przyszedł do swojej Matki.

Reklamy

Dla każdego z pątników ta pielgrzymka była ogromnym duchowym przeżyciem. Pozwoliła poprzez drogę, wspólną modlitwę na zjednoczenie się z Matką Boską.

tekst i fot.: uczestnicy Pielgrzymki