Reporterzy z Gotanii w Radio Lublin

27 lutego odbyła się wycieczka uczniów pracujących przy realizacji kończącego się już projektu „Reporterzy z Gotanii” w celu zapoznania się z pracą dziennikarzy Radia Lublin.

Reklamy

 

Uczniom towarzyszyli  opiekunowie trzech grup reporterskich: p. Anna Jańczuk, p. Dorota Sędłak i p. Joanna Szabat.

Wyjazd zaplanowano na godzinę 8 rano, przejazd do Lublina zapewniła firma Transway. W naszym zespole znajdowali się zarówno młodsi, jak i starsi reporterzy.

Po przyjeździe na miejsce czekali już na nas prawdziwi redaktorzy  radiowi. Sposób, w jaki opowiadali nam o swoim zawodzie i o tym, co się dzieje w codziennej pracy radiowca był bardzo interesujący i ciekawy.

W czasie warsztatów poznaliśmy metody i techniki działania radia, pracowników całego obiektu, pokazano nam jak montuje się i realizuje programy. Byliśmy nawet w studiu podczas nagrywania na żywo reportażu o muzyce klasycznej. Gdy zbliżał się koniec naszej wizyty, zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie z naszymi przewodnikami. Pożegnaliśmy się serdecznie. Przed powrotem wstąpiliśmy do „Czarciej Łapy”, gdzie zjedliśmy pyszny obiad.

W drodze powrotnej wymienialiśmy się wrażeniami i emocjami, które towarzyszyły nam podczas tej wycieczki. W wesołym nastroju wróciliśmy do naszego miasta. Każdy z nas chciałby powtórzyć tę przygodę z radiem.

 

 

Tekst: Maciej Dobrowolski, kl. III bg

 

Zdjęcia autorstwa Kingi Marczuk i Aleksandry Bachusz:


 

 

źródło: ZS nr 2