Rocznica odzyskania niepodległości w Trójce

12 listopada 2015 r. Zespół Szkół Miejskich nr 3 w Hrubieszowie uczcił dzień odzyskania przez Polskę niepodległości uroczystym apelem szkolnym.

Reklamy


12 listopada 2015 r. Zespół Szkół Miejskich nr 3 w Hrubieszowie uczcił dzień odzyskania przez Polskę niepodległości uroczystym apelem szkolnym, który przygotowała klasa I a.

Byłą to wyjątkowa lekcja historii połączona ze śpiewaniem partyzanckich i patriotycznych pieśni. Pokazywała on trudną drogę Polaków do wolności, utrwalając ważne dla naszej historii daty i wydarzenia oraz w symboliczny sposób pokazując odzyskanie wolności przez nasz kraj.

Występujący swoim strojem i wspaniałą postawą pokazali, jak uczniowie szkól noszących imiona wielkich Polaków – mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala” i Jana Pawła II, mogą pokazać, że są patriotami.

Apel zakończyła swoim wystąpieniem p. dyr. Danuta Krawczuk. Przypominała, jak należy zachować się podczas śpiewania hymnu narodowego i w czasie różnych uroczystości patriotycznych. Podziękowała młodzieży za wzorowe zachowanie. I a, wspierana przez chórek uczniowski ze szkoły podstawowej, stanęła na wysokości zadania.

 

Zdjęcia »info i fot. ZSM nr 3