Rocznica urodzin prof. Stefana Du Chateau – honorowego obywatela miasta Hrubieszowa

Tę myśl przewodnią Fundatora, dedykujemy wszystkim Zainteresowanym, a szczególnie sympatykom i osobom wspierającym nasze bieżące działania jako Organizacji Pożytku Publicznego.

Reklamy

Pragniemy zarazem przypomnieć o mijającej w dniu 30-go sierpnia tego roku, 114-tej rocznicy Urodzin prof. Stefana Du Chateau – założyciela (1994 r.) Fundacji Kultury i Przyjaźni Polsko – Francuskiej im. małżonków Stefana i Krystyny Du Chateau w Hrubieszowie.

Oczekujemy na życzliwe zainteresowanie, pomoc i wsparcie osobiste lub materialne środowiska hrubieszowskiego, związane z naszym ambitnym planem stworzenia w budynku Syndykatu Rolnego (po zakończeniu jego rewitalizacji) „Izby Pamięci prof. Stefana Du Chateau
w pomieszczeniach Fundacji, jako miejsca pozwalającego wszystkim zainteresowanym osobom na zapoznanie się z jego ideami oraz dorobkiem zawodowym.

Reklamy

­

Biorąc pod uwagę jakim zainteresowaniem cieszy się mini-wystawa otwarta (2019 r.) w byłym dworku rodziny du Chateau w Bokinii (dawniej Władzin), liczymy się z szerokim odzewem środowiska wobec naszej inicjatywy.

Zainteresowanych sprawą Zarząd Fundacji zaprasza do kontaktu mailowego lub telefonicznego https://fundacjaduchateau-opp.pl/kontakt/.

Liczymy na Państwa aktywność i pomoc w tej kwestii.

­

Zarząd Fundacji – OPP

Zobacz też:

Co nieco z hrubieszowskich wydarzeń – sierpień od 28 do 31

Co nieco z hrubieszowskich wydarzeń – sierpień od 28 do 31


Zerknij na Instagram →