„Rocznice nieokrągłe” przez okrągły rok w hrubieszowskim Muzeum!

W 2013 roku Muzeum im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie obchodzi jubileusz 48-lecia działalności. Owszem, wiemy, że rocznica ta nie należy do tak zwanych „okrągłych”, co nie oznacza jednak, że nie zasługuje na upamiętnienie.

Reklamy

W związku z tym postanowiliśmy uczcić więcej takich jubileuszy, stąd pomysł na „Rocznice nieokrągłe”. Pod tym przewrotnym tytułem kryje się pomysł na dwanaście comiesięcznych spotkań, do których pretekstem są rzeczone rocznice – pod dwoma tylko warunkami: że są „nieokrągłe”, oraz, że dotyczą postaci, których życie i działalność twórcza splotły się z Hrubieszowem i okolicami.

Specjalnie dla Państwa zostały przygotowane ciekawe wykłady bogato ilustrowane prezentacjami multimedialnymi, do tego mnóstwo ciekawostek i całkiem przyzwoita ilość całkiem przyzwoitych anegdot. Zapewniamy wygodne miejsca w gościnnych i wcale nie chłodnych murach muzealnych, miłą, swobodną i niezobowiązującą atmosferę oraz dużą dawkę wiedzy, która nie będzie sprowadzona jedynie do omówienia kalendarium życia i twórczości. Wspólnie odkryjemy mniej znane oblicza dobrze znanych postaci w myśl stwierdzenia, że przecież nie każdy człowiek jest artystą, ale każdy artysta jest człowiekiem!

O terminach kolejnych spotkań będziemy informować ze stosownym wyprzedzeniem czasowym za pośrednictwem naszej strony internetowej, hrubieszowskich portali internetowych oraz plakatów (na bramie wejściowej do Muzeum oraz na tablicy informacyjnej obok hrubieszowskiej cerkwi).

Pierwszy wykład odbędzie się w drugiej połowie stycznia, a o terminie i godzinie poinformujemy odpowiednio wcześniej.

 

Więcej na stronie…

Hrubieszowskiego Muzeum »