Rodziny pamiętają, ale nie tylko…

Prawie 2300 paczek świątecznych od rodzin i ponad 3 tysiące kartek od przedszkolaków i uczniów z całej Polski z życzeniami świątecznymi otrzymali polscy żołnierze służący w Afganistanie.

Reklamy

Kartki i paczki świąteczne z życzeniami trafiły do wszystkich baz gdzie stacjonują polscy żołnierze. Wielu żołnierzy szczerze się wzruszyło czytając świąteczne życzenia. Wśród dziecięcych życzeń znalazły się napisane przez Natalię Marczak (10lat) ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Kamiennej Górze, która pisała: – Drogi Żołnierzu, nasz bohaterze. Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia życzę Ci przede wszystkim, aby były one dla Was wszystkich spokojne i bezpieczne. Życzę Wam, aby były to ostatnie święta, jakie spędzacie poza Ojczyzną, z dala od domu, rodziny i bliskich. Życzę Wam, aby dalsza Wasza niebezpieczna misja przebiegała spokojnie i zakończyła się pełnym sukcesem. Życzę Wam, abyście jak najszybciej szczęśliwie wrócili do kraju i aby już nigdy żaden Twój kolega nie musiał poświęcać życia i abyśmy tutaj mogli żyć w pokoju.

Do każdego żołnierza na pewno trafi świąteczna kartka. Oprócz życzeń do wielu kartek był również dołączony świąteczny opłatek. – Otrzymane życzenia bardzo mnie wzruszyły. To naprawdę miły gest. Zwłaszcza, że przygotowanie kartek nie było łatwe i wymagało od dzieci poświęcenia swego czasu. Mała rzecz a bardzo cieszy i naprawdę bardzo wzrusza. – opisywał kpt. Radosław Becherowski, dowódca 2 kompanii zmotoryzowanej ZB A. Wiele kartek zawisło w miejscach odpoczynku żołnierzy na świetlicach, kaplicy czy nad ich łóżkami gdzie będą im przypominać o dzieciach, które je przygotowały, ale również i o najbliższych, którzy zostali w kraju.

Wiele radości sprawiły żołnierzom świąteczne upominki i prezenty przygotowane przez najbliższych. – Dostałem paczkę od mojej ukochanej Kasi. Taki mały prezent i bardzo wiele radości. Na pewno są tam zdjęcia, może list i opłatek. Jeszcze nie wiem, ale natychmiast otworzę paczkę, bo jestem bardzo ciekawy, co jest w środku. – mówił plut. Arkadiusz Sykała, dowódca drużyny ZB A.

Zdecydowana większość żołnierzy otworzyła swe paczki natychmiast po ich otrzymaniu nie czekając na Wigilię. Wewnątrz można było znaleźć zdjęcia, listy i drobne upominki przypominające najbliższych, ale również kosmetyki czy słodycze, które ułatwią życie podczas pełnienia misji. – Otrzymałem cudowną paczkę. Najbardziej cieszą zdjęcia żony oraz zdjęcie USG mojego synka, który urodzi się już niebawem, bo w czerwcu, więc gdy będę już w kraju. – nie ukrywał radości
kpr. Łukasz Rotsztajn, dowódca obsługi z Grupy Wsparcia Ogniowego.

Prawdziwą masową kartkową niespodziankę przygotowały dzieci szkół podstawowych nr 1, 2 oraz Zespołu Szkół Specjalnych z Kamiennej Góry przy współpracy legnickiej redakcji Gościa Niedzielnego (specjalne podziękowania dla red. Romana Tomczaka) oraz nasi szczególni przyjaciele – harcerze z 100 Poznańskiej Drużyny. Ilość kartek naprawdę przerosła nasze wyobrażenia.

Ozdobne pięknie wykonane kartki otrzymaliśmy również od najmłodszych z Przedszkola SPSK z Piotrkowa Trybunalskiego oraz uczniów z Zespołu Szkół w Szadku, Zespołu Szkół w Chlewie, Szkoły Podstawowej Nr 2 w Żaganiu, Społecznego Gimnazjum Edukacji Europejskiej w Wałbrzychu, Szkoły Podstawowej w Szlichtyngowej, Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 2 z Bydgoszczy oraz wiemy ,że jeszcze do nas płyną z wielu szkół w Polsce.

W imieniu wszystkich żołnierzy PKW Afganistan dziękujemy wszystkim uczniom, przedszkolakom oraz nauczycielom, dzięki którym dotarły do nas z dalekiej Ojczyzny wspaniałe życzenia.

***

Tekst i zdjęcia: kpt. Artur Pinkowski