28 września 2023

Rok Henryka Sienkiewicza w Przedszkolu Nr 5

W dniu 20.10.2016 r. w Miejskim Przedszkolu Nr 5 w Hrubieszowie odbyło się „Przedszkolne czytanie” – nawiązujące do ustanowionego przez Sejm i Senat Roku Henryka Sienkiewicza.

Reklamy


W 2016 r. przypada 170 rocznica urodzin i 100 rocznica śmierci pisarza . Przedsięwzięcie zorganizowane zostało  z inicjatywy nauczycielek Doroty Kuśmierek i Doroty Marciniuk   na wzór „Narodowego czytania” mającego popularyzować polską literaturę i  promować kulturę żywego słowa.

Wydarzenie swoją obecnością uświetnili przedstawiciele władz miasta i dyrektorzy placówek oświatowych: Burmistrz miasta Hrubieszowa Pan Tomasz Zając, Wiceburmistrz  Pani Marta Majewska, Dyrektor Hrubieszowskiego Domu Kultury Pani Emilia Feliksiak, Dyrektor  Zespołu Szkół Miejskich Nr 3 w Hrubieszowie Pani Danuta Krawczuk, Dyrektor Miejskiego Przedszkola Nr 1 Pani Katarzyna Nowosad, Dyrektor Miejskiego Przedszkola Nr 3 Pani Wioletta Wolanin, Kierownik Zespołu Obsługi Przedszkoli  Barbara Harapiuk.

Reklamy

Zaproszeni goście przeczytali fragmenty „W pustyni i w puszczy”.  Zarówno dzieci jak i dorośli  chętnie wysłuchali opowieści o przygodach Stasia i Nel.

Aby wprowadzić słuchaczy w klimat powieści dzieci z grupy 5-6 – latków wcieliły się w role Stasia i Nel oraz  mieszkańców  Czarnego Lądu . Całości dopełnił utwór ” Rzeka marzeń” z filmu „W pustyni i w puszczy”.

Reklamy

Wydarzenie poprzedził konkurs plastyczny dla rodziców i ich rodzin na szkic scen z powieści pt. „Śladami Stasia i Nel”. Wystawa prac była częścią wystroju drogi  prowadzącej do Krainy Stasia i Nel . Czytający otrzymali pamiątkowe zakładki.

Serdeczne podziękowania dla czytających gości

 

Społeczność Miejskiego Przedszkola Nr 5 w Hrubieszowie