Rola bajkoterapii w kształtowaniu rozwoju emocjonalnego dzieci

Rodzice dzieci uczęszczających do hrubieszowskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego uczestniczyła w ciekawych warsztatach na temat roli bajkoterapii w kształtowaniu rozwoju emocjonalnego dzieci.

Reklamy

 

Szkolenie przeprowadziły: Pani pedagog Małgorzata Barańska i Pani pedagog Maryla Szabat na co dzień pracujące w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Hrubieszowie.

Uczestnicy dowiedzieli się, że bajkoterapia mówiąc najprościej to terapia przez bajki, że wszystkie dzieci lubią ich słuchać, że czytając określone bajki można dziecku pomóc w wielu trudnych dla niego sytuacjach emocjonalnych, takich jak np. irracjonalne lęki lub pierwsze dni w nowej grupie. Bajkoterapia to także doskonała metoda relaksacyjna. Odpowiednio dobrane i opowiedziane albo przeczytane historie mogą doskonale wyciszyć choćby przed snem, po dniu pełnym wrażeń lub pracy. Bajkoterapia to metoda nowa, genialna w swej prostocie, łatwa do nauki dla każdego, skuteczna i zyskująca coraz większą popularność.

Warsztaty prowadzone były metodami aktywnymi dzięki czemu rodzice wchodzili w role, dzielili się odczuciami i wnioskami, bawili się tańcem, pantomimą.

Serdecznie dziękujemy pani Maryli Szabat i pani Małgorzacie Barańskiej za przeprowadzenie interesującego szkolenia.


Zdjęcia:

http://pzpswhrubieszow.pl/galeria/zdjecia/41450/bajkoterapia__warsztaty_dla_rodzicow

 

 

info i fot. PZPSW