17 kwietnia 2024

Rolnicy protestowali w Czerniczynie [ZDJĘCIA]

Około pół tysiąca rolników z całego regionu protestowało w Czerniczynie przeciwko nieudolnej polityce rządu i niekontrolowanemu napływowi zboża z Ukrainy.

Rolniczy protest rozpoczął się 4 kwietnia o godz. 11.00 na placu w Czerniczynie, gdzie zjechało kilkaset ciągników z całego regionu.

Jego organizatorami były: Stowarzyszenie „Oszukana Wieś” i Zamojskie Towarzystwo Rolnicze.

Więcej w artykułach na portalu kronikatygodnia.pl:

Rolnicy protestują w Czerniczynie. „Zostaliśmy oszukani” »
Wołodymyr Zełenski przyjedzie do Polski. Rolnicy zepsują tę wizytę? »

Rolnicze organizacje wystosowały oświadczenie:

­

Koleżanki i koledzy!

29 marca w bardzo trudnych warunkach podpisaliśmy kruche, nie w pełni satysfakcjonujące porozumienie z postulatami ciągle tymi samymi, które to w grudniu zostały wysłane do Ministerstwa a także, odczytane na proteście w dniu 18 grudnia w Hrubieszowie, przedłożyliśmy je również 28 grudnia na spotkaniu z Ministrem. Nasze słuszne i merytoryczne postulaty można było już dawno spełnić dla dobra gospodarki naszego kraju i polskiej wsi. Tym samym wyciszyć niepotrzebnie narastający niepokój społeczny. Niestety ani protesty ani wielokrotne spotkania, niczego Pana Ministra nie nauczyły, Resort Rolnictwa nie spełnił żadnego ze zgłaszanych postulatów. Nasz problem nie jest odosobniony jak widzimy w Rumunii, Bułgarii, na Węgrzech, Słowacji widzimy te same kłopoty.

Nikt nie może zarzucić nam, że Zamojskie Towarzystwo Rolnicze jak i Oszukana Wieś jest małą grupą niezadowolonych rolników. Protestują również rolnicy w Szczecinie z którymi się solidaryzujemy. Liczyliśmy, że Kielce i Jasionka Pana Ministra czegoś nauczyły. Jednak z rozgoryczeniem musimy stwierdzić, że już następnego dnia po podpisaniu porozumienia napływ zbóż nie tylko nie zmalał, ale śmiemy twierdzić, że wzrósł, a nie takie były Pana Ministra Henryka Kowalczyka przyrzeczenia. Kolejny raz zostaliśmy oszukani. Pan Minister zerwał tak kruche porozumienie i stracił resztki zaufania. Z tych też powodów Zarząd Zamojskiego Towarzystwa Rolniczego, oraz Stowarzyszenie Oszukana Wieś ogłaszają pogotowie strajkowe. Przygotuj się na więcej.fot. Oszukana Wieś / FB


Zobacz też:

Hrubieszów: Jutro kolejny protest rolników

Hrubieszów: Jutro kolejny protest rolników


Zerknij na Instagram →