Rowerowy Rajd integracyjny

W ramach kampanii „ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ” pod patronem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministra Sportu dnia 11.05.2008 r. odbył się rajd rowerowy.

Reklamy

Organizatorami jak i uczestnikami rajdu byli przedstawiciele Urzędu Miasta, Stowarzyszenia „Hrubieszów Na Rowerach”, oraz Gimnazjum nr 2 i Szkoła Podstawowa nr 1 w Hrubieszowie. W sumie około 100 uczestników.

Swoją obecnością zaszczycił nas również Burmistrz, oraz liczne grono nauczycieli z obydwu szkół. Ale najważniejszą w tym dniu byli oczywiście uczniowie.

Reklamy

Odważne dzieci z klas IV-VI szkoły podstawowej, oraz gimnazjaliści z klas I-III, których nie przeraziła planowana trasa 32 km (Hrubieszów – Dziekanów – Szpikołosy – Annopol – Wołajowice – Dziekanów – Hrubieszów).
Niestety ze względu na paskudne warunki pogodowe zaplanowany na godz. 11.00 Start coraz bardziej sie opóźniał. Organizatorzy mieli „trudny orzech do zgryzienia”. Rajdu odwołać nikt nie chciał – tyle przygotowań, w planach ognisko, kiełbaski, konkursy, nagrody – któż by nie chciał wziąć udziału. Zatem podjęliśmy decyzję o zmianie trasy na krótszą, ale oczywiście z zaplanowanym finałem.

W sumie przejechaliśmy ponad 10 km. Prawie przez całą trasę towarzyszył nam niestety deszcz, wyglądaliśmy chyba dosyć komicznie – przemoczeni i brudni, co nas wcale nie zraziło, wręcz przeciwnie kiedy pozsiadaliśmy z rowerów i obejrzeliśmy swoje ubranie, to dopiero było sporo śmiechu. Także humor dopisywał wszystkim uczestnikom.

Kiedy rozpaliliśmy ognisko, pięknie zaświeciło słońce (mogliśmy w końcu wysuszyć nasze ubrania). Rozbawieni uczniowie brali udział w losowaniu nagród na podstawie numerów startowych, które otrzymali wszyscy uczestnicy rajdu, oczywiście z hasłem przewodnim „ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ”. Nagrody sponsorowany były przez Urząd Miasta, oraz sklep „HERMES”. Inii piekli kiełbaski, jeszcze inni na czas konsumowali otrzymane od organizatorów precelki.

Zabawa była przednia. Żałujemy jedynie, że złe warunki pogodowe nie pozwoliły nam na przeprowadzenie konkurencji rekreacyjno – sportowych (ponoć ekstra), które przygotował dla nas nauczyciel w-f Gimnazjum Nr 2 w Hrubieszowie Pan Robert Jóźwiak. Musieliśmy uciekać przed czarną chmurą, która nieubłaganie sunęła sie w naszą stronę. Pozostały nam jedynie podziękowania dla pana Roberta, a konkurencje i tak przeprowadzimy w szkole chociażby przy okazji organizowanego „ Dnia Dziecka”

Do domu wszyscy wrócili cali i zdrowi, a co najważniejsze również zadowoleni.
Zatem bardzo dziękujemy organizatorom za rewelacyjne przygotowanie i opiekę na uczniami.

Informację przekazał pedagog szkolny Gimnazjum nr 2

zdjęcia >>