Rowerzyści z Cyclists for Cultural Exchange USA w Hrubieszowie

Rowerzyści z Cyclists for Cultural Exchange USA zorganizowali w terminie od 17 sierpnia do 1 września wyprawę rowerową w Polsce. W dniu 25 sierpnia uczestnicy wyprawy pokonywali trasę z Chełma do Hrubieszowa.

Reklamy

 

Rowerzyści z Cyclists for Cultural Exchange USA zorganizowali w terminie od 17 sierpnia do 1 września wyprawę rowerową w Polsce. Trasa wyprawy przebiega z Białowieży do Przemyśla. W wyprawie uczestniczy kilkunastu Amerykanów, Włosi, dwie Chinki(córka z matką), jeden Turek i Polacy razem ok. 30 osób. Najmłodsza uczestniczka ma 19 lat.

W dniu 25 sierpnia uczestnicy wyprawy pokonywali trasę z Chełma do Hrubieszowa. Na ich powitanie na trasę wyjechali rowerzyści ze Stowarzyszenia „Hrubieszów Na Rowerach”. Pilotowani przez Policję i motocyklistów przyjechali do Hrubieszowa na Hrubieszowski Ośrodek Sportu i Rekreacji, gdzie hrubieszowscy rowerzyści przygotowali im posiłek.

Następnie udali się do Hrubieszowskiego Domu Kultury gdzie zostali powitani przez Burmistrza Miasta Tadeusza Garaja. W Hrubieszowskim Domu Kultury oglądnęli występ Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Hrubieszowskiej oraz zatańczyli wspólnie Poloneza.

Z Domu Kultury udali się na zwiedzenie hrubieszowskiej Cerkwi, w której powitał ich ks. Jan Kot. Nocleg spędzili w Bursie przy ul. Zamojskiej. Następnego dnia udali się busem na wycieczkę do Lwowa.

W dniu 27 sierpnia odjechali rowerami do Zamościa. 31 sierpnia przejadą pociągiem z Przemyśla do Krakowa a 1 września będą zwiedzać Kraków.

Koordynatorem pobytu uczestników wyprawy w Hrubieszowie był Jan Zderkiewicz, który w ramach tej organizacji jeździł rowerem w USA.