Rozbój na ul. Wyzwolenia

22 września 24 – letni mężczyzna zamierzał na stacji paliw na ul. Wyzwolenia dokonać zakupu sprężarki. Przyjechał swoim samochodem, a towarzyszyła mu siostra. Kiedy podchodził do okienka stacji, zaczepił go nieznajomy mężczyzna i zażądał od niego 50 groszy.

Reklamy

Na zdecydowaną odmowę napastnik zareagował przemocą. Zaczął bić i kopać klienta stacji. Po chwili do rozboju przyłączył się drugi, towarzyszący napastnikowi mężczyzna. Zdarli z poszkodowanego koszulę. W pewnym momencie udało mu się jednak wyrwać i uciec do samochodu, w którym się zabarykadował. Z telefonu komórkowego zadzwonił następnie na policję.

Sprawcy zaczęli uciekać.

Reklamy

Wezwani na miejsce funkcjonariusze, którym napadnięty podał kierunek ucieczki i rysopisy napastników, po krótkim pościgu zatrzymali kobietę i jednego ze sprawców. Drugiego udało się zatrzymać po kilku godzinach.

Mężczyznom przedstawiono zarzut usiłowania dokonania rozboju. Zawnioskowano również do sądu o policyjny dozór.

Napastnicy okazali się mieszkańcami Hrubieszowa – obaj w wieku 29 lat. Towarzyszyła im 20 – letnia kobieta, która jednak nie brała czynnego udziału w napaści. Cała trójka znajdowała się pod wpływem alkoholu.

informację przekazała
rzecznik KPP
Justyna Popek