Rozdano nagrody w konkursie plastycznym „W grudniowy dzień”

W Hrubieszowskim Domu Kultury w dniu 9 stycznia 2015r. o godzinie odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego pt. „W grudniowy dzień”.

Reklamy

 

Na konkurs wpłynęło 262 prace nadesłane z przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów, powiatowego Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych w Hrubieszowie oraz dwóch kół plastycznych.

Jury pod przewodnictwem artysty plastyka Patrycji Marczewskiej z Zamościa, nagrodziło 39 osób w czterech grupach wiekowych.

Nagrody specjalne  ufundowali: Pan Ryszard Wiech z Hrubieszowa – Zastępca Przewodniczącego Rady Miasta Hrubieszowa oraz Pan Radosław Maksymowicz – Przewodniczący PiS Powiatu Hrubieszowskiego. Pozostałe nagrody ufundowała Gmina Miejska Hrubieszów oraz Hrubieszowski Dom Kultury.

Nagrody wręczyła Pani Marta Majewska – Zastępca Burmistrza Miasta Hrubieszowa oraz Emilia Feliksiak – dyrektor HDK.

Wszystkich laureatów konkursu organizator poczęstował  słodziutkimi ciastkami z Krainy Ciast  i Tortów Pani Agnieszki Strzeleckiej z Hrubieszowa oraz słodyczami od Ojca Wiktoryna Krysy z Sanktuarium Matki Bożej Sokalskiej Klasztor oo. Bernardynów w Hrubieszowie.

Hrubieszowski Dom Kultury doceniając fachową opiekę, przygotowanie dzieci i młodzieży w konkursie plastycznym, wszystkim uczestnikom konkursu wręczył podziękowania.

Podsumowanie Konkursu uświetniła część artystyczna w wykonaniu: Dominiki Krawiec, Oliwii Mołczan, Zuzanny Tychmńskiej i Amelii Puszczało – uczennic instruktora Krzysztofa Gumieli z HDK.

Impreza o zasięgu powiatowym zgromadziła na spotkaniu ponad 80 osób.

Wystawę prac możemy zobaczyć w Małej Galerii Sztuki HDK do końca stycznia 2015 roku.

 

 

Wyniki konkursu plastycznego

pt. W GRUDNIOWY DZIEŃ

z dnia 11 grudnia 2014r.

 

Komisja w składzie

Przewodniczący:

Patrycja Marczewska – artysta plastyk z Zamościa,

Członkowie:

Helena Piekarz – artysta plastyk z Hrubieszowa

Ryszard Wiech – artysta plastyk z Hrubieszowa

Barbara Smal – plastyk HDK                                                                                                    

Andrzej Marut – instruktor ds. upowszechniania plastyki HDK, organizator konkursu.

 

W konkursie udział wzięli wg zgłoszeń (placówki i opiekunowie):

 

– Powiatowy Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczych w Hrubieszowie (38) prac

– Zespół Szkół Miejskich Nr 2 w Hrubieszowie (27 prac)

– Zespół Szkół Miejskich Nr 3 w Hrubieszowie (77 prac)

– Miejskie Przedszkole Nr 5 w Hrubieszowie (4 prace)

– Miejskie Przedszkole Nr 1 im. Małego Księcia w Hrubieszowie (6 prac)

– Publiczna Szkoła Podstawowa w Szpikołosach (2 prace)

– Przygraniczne Centrum Kultury i Rekreacji w Dołhobyczowie (9 prac)

– Miejskie Przedszkole Nr 3 w Hrubieszowie (16 prac)

– Miejskie Przedszkole nr 2 w Hrubieszowie (9 prac)

– Niepubliczne Przedszkole Specjalne w Hrubieszowie „Mamy Siebie” (11 prac)

– Zespół Szkół Nr 2 w Hrubieszowie (7 prac)

– Zespół Szkół Miejskich Nr 1 w Hrubieszowie (21 prac)

– Koło plastyczne HDK op. Ewa Watras (12 prac)

– Koło plastyczne HDK op. Andrzej Marut (20 prac)

– Zgłoszenie indywidualne (3 prace)

 

Zgodnie z regulaminem konkursu postanowiono nie rozpatrywać prac złożonych spoza terenu miasta, prac nie oprawionych w passe-partout oraz prac wykonanych niesamodzielnie.

Po wnikliwej ocenie postanowiono przyznać nagrody  w czterech grupach wiekowych następującym autorom:

 

 

Grupa I – przedszkola

 

Nagroda specjalna :

Aleksandra Wachna, lat 5 – Miejskie Przedszkole Nr 3 op. Małgorzata Pasieka

 

Nagrody:

– Aleksandra Poterucha, lat 4 (za 2 prace) – Koło plastyczne HDK, op. Ewa Watras i Andrzej Marut

– Weronika Wysocka, lat 6 – Miejskie Przedszkole Nr 3, op. Lucyna Tocha

– Klaudia Gniecka, lat 5 – Miejskie Przedszkole Nr 2, op. Krystyna Zosik

– Izabela Kot, lat 5 – Miejskie Przedszkole Nr 2, op. Krystyna Zosik

– Wiktor Lecko, lat 5 – Miejskie Przedszkole Nr 2, op. Krystyna Zosik

– Szymon Tomaszewski, lat 6 – Koło plastyczne HDK, op. Andrzej Marut

– Michał Abramowski, lat 5 – Koło plastyczne HDK, op. Andrzej Marut

– Adam Martyniuk, lat 6 – Powiatowy Zespół Placówek Szkolno – Wychowawczych, op. Joanna Goszko

 

 

Grupa II – klasy I-III

 

Nagroda specjalna:

Julia Łobocka, lat 7 – Koło plastyczne HDK, op. Andrzej Marut

 

Nagrody:

– Oliwia Romanowicz, kl. III b – Zespół Szkół Miejskich Nr 3, op. Dorota Wawrzyniuk

– Karolina Zimon, kl. IIIb – Zespół Szkół Miejskich Nr 3, op. Dorota Wawrzyniuk

– Greta Szwaczkiewicz, kl. IIIb – Zespół Szkół Miejskich Nr 3, op. Dorota Wawrzyniuk

– Magdalena Kurzawa, kl. Ib – Zespół Szkół Miejskich Nr 3, op. Jadwiga Hukowska

– Michał Suchecki, lat 9 – Zespół Szkół Miejskich Nr 2, op. Marta Piątkowska – Mazurek

– Ewa Gis, lat 9 – Koło plastyczne HDK, op. Ewa Watras

– Patryk Marut, lat 9 – Koło plastyczne HDK, op. Andrzej Marut

– Julia Ptak, kl. III (za trzy prace) – Koło plastyczne HDK, op. Andrzej Marut

– Julia Sułkowska, lat 8 – Koło plastyczne HDK, op. Andrzej Marut

– Ola Szymczuk, lat 8 – Koło plastyczne HDK, op. Andrzej Marut

– Milena Turzyńska, lat 9 (za dwie prace) – Zespół Szkół Miejskich Nr 3,op. Ewa Janicka 

 

 

Grupa III – klasy IV-VI

 

Nagrody specjalne:

Damian Skiba, lat 11 (za dwie prace) – Koło plastyczne HDK, op. Andrzej Marut

Julka Wachna , lat 10 (za trzy prace) – Zespół Szkół Miejskich Nr 2, op. Agnieszka Ślażyńska

 

Nagrody:

– Julia Borkowska, lat 10 – Zespół Szkół Miejskich Nr 3, op. Aneta Franke

– Oliwia Czerw, kl. IVa – Zespół Szkół Miejskich Nr 3, op. Aneta Franke

– Paulina Bębenek, kl. IVa – Zespół Szkół Miejskich Nr 3, op. Aneta Franke

– Patrycja Korońska, kl. Vb – Zespół Szkół Miejskich Nr 3, op. Aneta Franke

– Magdalena Bojarczuk, kl. VI – Zespół Szkół Miejskich Nr 3, op. Aneta Franke

– Patrycja Pawlos, kl. Vb – Zespół Szkół Miejskich Nr 3, op. Aneta Franke

– Agnieszka Beń, lat 12 – Zespół Szkół Miejskich Nr 1, op. Ewa Watras

– Martyna Bucior, lat 10 – Zespół Szkół Miejskich Nr 1, op. Ewa Watras

– Wiktoria Hołówek, lat 12 – Zespół Szkół Miejskich Nr 1, op. Ewa Watras

– Milena Dubaj, kl. V – Zespół Szkół Miejskich Nr 1, op. Barbara Mielniczuk

– Gabriela Tymecka, kl. V – Zespół Szkół Miejskich Nr 1, op. Barbara Mielniczuk

 

 

Grupa IV – gimnazja

 

Nagroda specjalna :

Matylda Ślażyńska kl. I Gim. – Zespół Szkół Nr 2, op. Anna Jańczuk

 

Nagrody:

– Paweł Staruch , lat 14 – Powiatowy Zespół Placówek Szkolno – Wychowawczych, op. Dorota Białonoga

– Magdalena Dąbrowska, lat 13 – Koło plastyczne HDK, op. Ewa Watras

– Wiktoria Mikulska, lat 15 – Zespół Szkół Miejskich Nr 3, op. Aneta Franke

– Diana Makolągwa, lat 13 – Zespół Szkół Miejskich Nr 3, op. Anet Franke

 

Ogółem przyznano 39 nagród.

 

 

Organizator konkursu:

Instruktor ds. plastyki HDK

Andrzej Marut