Rozpoczęła się V edycja programu „Bezpieczna kobieta”

Każdy z nas może paść ofiarą przestępstwa. Policyjne statystyki pokazują, że kobiety jako płeć pozornie słabsza z reguły są na to bardziej narażone. Dlatego wychodząc na przeciw potrzebie obrony przed bandytami Komenda Powiatowa Policji w Hrubieszowie wspólnie z Urzędem Gminy w Hrubieszowie już po raz kolejny zorganizowała kurs samoobrony dla pań pod hasłem „Bezpieczna Kobieta”.

Reklamy

W miniony piątek i sobotę odbyły się zajęcia samoobrony dla pań pod hasłem „Bezpieczna Kobieta”. Program został zorganizowany przy współpracy Urzędu Gminy w Hrubieszowie oraz Komendy Powiatowej Policji. Do programu zgłosiło się 30 kobiet.

W piątek na uroczystym rozpoczęciu programu obecny był z-ca Komendanta Powiatowego Policji podinsp. Mirosław Kiecak, który powitał uczestniczki programu oraz życzył dużo wytrwałości i samozaparcia w podjętym wyzwaniu.

Zajęcia prowadzone są tak jak w roku ubiegłym, przez instruktora samoobrony Pana Kamila Okal i potrwają przez miesiąc.

Spotkania odbywać się będą dwa razy w tygodniu, w piątki od godziny 18:00 do 20:00 oraz w soboty od godziny 10:00 do 12:00 w Bursie Międzyszkolnej przy ulicy Zamojskiej w Hrubieszowie.

Na koniec programu wszystkie uczestniczki otrzymają certyfikaty ukończenia kursu.

 

 

źródło i fot: KPP w Hrubieszowie (EK.)