Rozwijamy swoje talenty

W zajęciach plastycznych przeprowadzonych przez p. Andrzeja Maruta – plastyka HDK wzięło udział 15 uczniów z klas: ILa, IIIT4b, IIT4c, IIIT4d, IT4d, IT4b, IId, ILb, IT4c Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie.

Reklamy

Uczestnicy zajęć z dużym zaangażowaniem przystąpili do wykonania swoich prac, a pomocą służył p. Andrzej Marut – starszy instruktor do spraw upowszechniania plastyki.

Młodzież mogła zadawać pytania prowadzącemu, który opowiadał również o swojej twórczości, przekazał uczniom wiele ciekawych uwag i spostrzeżeń na temat różnych sposobów malowania i dobierania kolorów.

Powstały niezwykle ciekawe i różnorodne prace, które zaskoczyły nawet samych wykonawców.

Spotkania tego typu, oprócz walorów artystycznych, dają możliwości nawiązania relacji między różnymi pokoleniami. Są to wartości ponadczasowe, które warto rozwijać i umacniać zwłaszcza wśród młodzieży. Spotkanie odbyło się 6 kwietnia, a zainicjowała je wicedyrektor szkoły – p. Małgorzata Lachowicz.

Zachęcamy do obejrzenia prac, które znajdują się w czytelni Biblioteki Szkolnej Zespołu Szkół r 1 w Hrubieszowie przy ul. Zamojskiej.

***

Nauczyciele bibliotekarze ZS nr 1