Sadzonki pomidorów do szklarni, ogrodu i na balkon. Od Cherry po Giganty – znajdź najlepsze odmiany dla siebie

Chwała temu, kto potrafi wymienić wszystkie odmiany pomidorów. Choć chyba nie istnieje taki człowiek, który spamiętałby dziesiątki, jak nie setki nazw. Wielkości, kolory – tego jest tak dużo, że zamiast tracić czas na wkuwanie informacji, lepiej poświęcić go na założenie własnego ogródka. Zdecyduj się na sadzonki pomidorów, dzięki którym stworzysz smaczne potrawy i zapewnisz sobie codzienną dawkę witamin.

Reklamy

Wybierz ulubione sadzonki pomidorów i spróbuj nowości

Nie wyobrażasz sobie lata bez sałatki z pomidorków koktajlowych, gazpacho z malinówek, a w zimie zajadasz spaghetti z własną passatą? Zamów je na najbliższy ogrodniczy sezon. A może dasz się namówić na wypróbowanie odmian, których jeszcze nie znasz? Zielona Zebra, Prince du Noir albo Black Cherry nie tylko rozpieszczą Twoje kubki smakowe, ale również podkręcą kolor upraw. Gwarantujemy, że sąsiedzi z zaciekawieniem będą zaglądać przez płot, żeby sprawdzić, co też nowego w tym roku wymyśliłeś.

Zadbaj o rozsady i zapewnij im dobre warunki

Lista wymagań pomidorów może wydawać się długa, ale tak naprawdę ogranicza się tylko do kilku czynników: słonecznego stanowiska, osłony przed wiatrem, lekko kwaśnego podłoża, regularnego podlewania, nawożenia i przycinania pędów. Choć ten ostatni warunek nie obowiązuje w przypadku wszystkich pomidorów. Większość odmian z kolei trzeba palikować, żeby nie opadały na ziemię. Jeśli dopilnujesz tych wszystkich kwestii, możesz liczyć na pokaźny zbiór soczystych owoców.

Reklamy

W domu, szklarni czy na balkonie? Gdzie chcesz sadzisz swoje pomidory?

Wiele odmian nadaje się do uprawy w różnych miejscach. Nawet jeśli nie masz działki czy ogrodu, załóż poletko na balkonie w doniczkach. Osiągniesz podobne rezultaty jak w naturalnych warunkach, może tylko będziesz musiał pamiętać o częstszym podlewaniu niż w przypadku pomidorów sadzonych bezpośrednio do gruntu. Korzenie roślin w pojemnikach mają tendencję do szybkiego wysychania, ale to jedyna rzecz, o której musisz pamiętać. Uwierz, jeśli tylko chcesz, nic nie powstrzyma Cię przed pomidorowym szaleństwem.

Świeże i pyszne produkty? Dzięki własnym uprawom to możliwe!

Wystarczy nieco pracy, wiedzy i cierpliwości. Już wkrótce zamiast kupować pryskane pomidory, zajadać będziesz się swoimi owocami, uprawianymi z miłością i bez kropli chemicznych dodatków. Nie musisz planować tygodniowych posiłków, bo najważniejszy składnik masz na wyciągnięcie ręki – po prostu wychodzisz do ogrodu albo na balkon i zrywasz pomidory prosto z krzaczka. 

Owoce te bogate są w wodę i błonnik, dzięki czemu szybko sycą, ale nie przeciążają żołądka. Na ich bazie stworzysz pyszne posiłki, zarówno surowe, jak i gotowane czy pieczone. Zupy, sosy, sałatki, dodatki do kanapek – smaku pomidorów nie zastąpisz niczym.

Zdrowie z owoców – najlepsze źródło witamin

Odstaw tabletki, magiczne proszki i wyciągi, od których drętwieje język. Postaw na samodzielnie uprawiane rośliny, stanowiące prawdziwą bombę witamin i minerałów (np. potasu, wapnia, bromu i kobaltu). Już jedna porcja pomidorów zapewnia Ci zestaw dobroczynnych składników, odpowiedzialnych za utrzymanie odporności, koncentracji, zdrowej cery i profilaktyki antynowotworowej. Po co wydawać pieniądze na lekarza, skoro możesz pozbyć się wielu problemów w tak smaczny sposób?

Skomponuj swój ogród w jednym miejscu – ogłoszenia z dostawą do domu

Nie chcesz kupować nasion i szukasz gotowych, już rozwiniętych młodych roślin? W Sadzonkionline.pl czekają na Ciebie sadzonki warzyw owocowych, owoców i ziół. Znajdziesz tu odmiany zarówno tradycyjne, popularne, jak i rzadkie. W końcu spróbujesz, jak smakują pomidory Zielona Zebra, domowe papryczki chilli i rukiew wodna – i to wszystko z Twojego własnego ogródka. Jeśli jesteś klientem zagranicznym, możesz skorzystać z niemieckojęzycznej wersji sklepu Setzlingeonline.de. Wysokiej jakości sadzonki pomidorów znajdziesz tam pod kategorią Tomaten-Setzlinge.

Sklep prowadzi sprzedaż z dostawą do domu, a przy każdej roślinie umieszczone są szczegółowe informacje na temat jej wymagań. Co więcej – produkty pakowane są w bezpieczne kartony, w których nic ich nie uszkodzi.


tekst i fot. mat. partnera